Отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки - обов’язок суб’єкта господарювання

Отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки - обов’язок суб’єкта господарювання

Державна служба України з питань праці роз’яснює:

статтею 21 Закону України «Про охорону праці» регламентовано обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну  політику у сфері охорони праці, видає  дозволи на безоплатній основі.

Дозволи видаються  на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки  промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Дозволи суб’єкту господарювання також можуть видаватися на підставі висновку експертизи, проведеної незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну  підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року за №1107 затверджено Порядок видачі дозволів  на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Додатком 4 до Порядку №1107 затверджено форму заяви на одержання дозволів.

Відповідно до вимог Порядку №1107, роботодавець з метою одержання дозволу подає до територіального органу  Держпраці - Управління Держпраці у Чернівецькій області  заяву та відповідний висновок експертизи.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 07.11.2018 року за №1654, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2018 року за №1384/32836, затверджено розроблені Державною службою України з питань праці форми висновків експертиз.

Наказ оприлюднений в Офіційному віснику України 18.01.2019 та набрав чинності 18.07.2019.

Починаючи з 18.07.2019, висновки  експертизи охорони праці та безпеки промислового виробництва повинні складатися у відповідності до форм, затверджених Наказом.

Висновки експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, затверджені до набрання чинності даного Наказу, подаються  для одержання дозволу не пізніше одного року від дати їх затвердження.