Бізнесмени області за порушення строків розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами сплатили 1,4 мільйони гривень пені

Бізнесмени області за порушення строків розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами сплатили 1,4 мільйони гривень пені

Фахівці відділу перевірок окремих платників та фінансових установ Головного управління ДПС у Чернівецькій області здійснюють контрольно - перевірочні заходи щодо суб'єктів, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Так, упродовж січня-серпня проведено 43 перевірки, зокрема 25 планових перевірок та 18 позапланових. В результаті даних перевірок за порушення резидентами строку розрахунків за зовнішньоекономічними договорами донараховано 1,4 млн. грн. пені.

У податковому відомстві Буковини інформують, що прострочена дебіторська заборгованість за межами України від здійснених зовнішньоекономічних операцій становить 2162,3 тис. доларів США. У розрізі валют – 1387,7 тис. доларів США; 2207,2 тис. російських рублів; 671,8 тис. євро.

Податківці нагадують, що згідно п.5 статті 13 Закону України «Про валюту і валютні цінності» від 21.06.2018 № 2473-VIII, порушення резидентами строку розрахунків, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару). у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості.