Очевидці депортації на Путильщині поділились спогадами із молоддю про події 1940-1946 років на Буковині

Очевидці депортації на Путильщині поділились спогадами із молоддю про події 1940-1946 років  на Буковині

В історії становлення української державності було багато різного – від гірких уроків – до радісних подій, від трагічних сторінок – до карколомних звершень. Подіям 75-річної давнини - сьогодні присвячено захід під назвою «вахта пам’яті», який зібрав в літературній світлиці центральної бібліотеки всіх небайдужих до національної пам’яті людей, свідків та жертв репресій, представників влади та молодь. Зокрема, мова йшла про 75-річчя визволення Путильщини від німецької навали та паралельних цьому подій, насичених трагізмом -  масової депортації буковинців до Сибіру за націоналістичні погляди.

До присутньої на зустрічі молоді звернулись начальник управління економічного розвитку, підприємництва та інвестицій райдержадміністрації Андрій Дутчак та керуюча справами районної ради Руслана Скидан. Оскільки майбутнє України за підростаючим поколінням, посадовці закликали нинішніх школярів, а незабаром – самодостатніх особистостей, не забувати власну історію, бо той хто її не пам’ятає – не має майбутнього.

Історію, через призму власного життя, переповіли присутнім колишні репресовані із сім’ями до Сибіру уродженець села Розтоки Михайло Софійчук та наш земляк Василь Ковальчук. З їх вуст звучала страшна правда про тоталітарний режим радянщини, який за всяку ціну, без жодних докорів сумління, намагався зламати в українців їх національний дух, викорінити з власної землі справжніх газдів. Подекуди сивочолі чоловіки, згадуючи дитячі та юні роки, не могли стриматись від емоцій, згадуючи про страждання, які зазнали їх родини.  

В рамках заходу проведено презентацію книг, що розповідають про репресії авторів - М. Софійчука, Д. Калиняка, М.Джуряка, І.Фостія, Н. Мизака. Окрім того Михайло Софійчук з приємністю подарував бібліотеці ще дві видані ним нові збірки. Відтак, ведуча заходу бібілотекар Світлана Кондряк подякувала землякові Михайлу Матейовичу за творчу діяльність та запросила старшокласників скористатись нагодою - прочитати збірки літератора та інших авторів, які описують історичні події 1940-1946 років на Україні.