Офіційна делегація, аматори художньої сцени району представляють Путильщину на XXIV Міжнародному Гуцульському феcтивалі у Вижниці

Офіційна делегація, аматори художньої сцени району представляють Путильщину на XXIV Міжнародному Гуцульському феcтивалі у Вижниці

30 серпня у місті Вижниця розпочався масштабний за своїм розмахом XXIV Міжнародний Гуцульський фестиваль, який зібрав гуцулів з усіх-усюд. Традиційно Путильщина долучилась до святкування загального для усіх гуцулів свята. Делегація від району під керівництвом в.о. голови районної державної адміністрації Тетяни Назарової у складі керівника апарату райдержадміністрації Марії Яків’юк, заступника голови районної ради Володимира Різака, начальника управління економічного розвитку, підприємництва та інвестицій райдержадміністрації Андрія Дутчака, голови районного товариства «Гуцульщина» Михайла Григоряка, краєзнавця, голови РО ВУТ «Просвіта» Валентини Буняк прийняли участь в науково-практичній конференції під назвою "Елементи нематеріальної культурної спадщини – сутнісна основа сучасних гуцульських традицій".

Для учасників перший фестивальний день був насичений подіями та позитивними емоціями. Так, серед родзинок фестивалю був також показ автентичного та стилізованого гуцульського одягу. Поряд із представниками населених пунктів Вижниччини та Косівщини, свій традиційний національний одяг продемонстрували й путильчани. Глядачам було представлено дефіле, де показано уберію, яку зодягали гуцули на Путильщині від середини XIX сторіччя до сучасності. Під гучні оплески учасникам фестивалю показано стилізований одяг поважного гуцульського подружжя, весільного одягу молодої пари та зовсім юних гуцулят. Слід відмітити, що показати своє національне вбрання приїхали також колективи з Болгарії та Латвії. 

Путильчани долучились до презентації та представили екологічно-чисту продукцію, що відноситься до природніх багатств свого району Це і молодильно-лікувальні настоянки, чай із гірських трав. Охочим пропонувалось скуштувати також солодких смаколиків. 

Далі, згідно запропонованої програми, під час XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю у Вижниці встановлено рекорд України. На центральній площі міста (на одній локації) зібралися 184 людини, вбрані у національний одяг гуцулів - кептар. Такий рекорд в Україні встановили вперше, а тому він ввійшов в Книгу рекордів України.