Депутати звернулись до Президента України із проханням зберегти Путильський район як окрему адміністративно-територіальну одиницю

Депутати звернулись до Президента України із проханням зберегти Путильський район як окрему адміністративно-територіальну одиницю

В четвер, 22 серпня 2019 року, у ході проведення ІІ пленарного засідання позачергової ХХХІІІ сесії районної ради, з метою збереження високогірного Путильського району, як окремої адміністративно-територіальної одиниці, депутатами прийнято звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Зокрема, у зверненні обґрунтовується важливість прийняття такого рішення, серед яких важкодоступність, віддаленість між населеними пунктами, до яких, у зв’язку із складністю рельєфу, не завжди наявне автобусне сполучення. Також предметним аргументом є історичні, географічні, етнічні та культурно-мистецькі чинники. На теренах району нині  проживають 26,4 тисячі громадян, понад 99% з них ідентифікують себе з етнографічною групою Гуцули.

У зверненні депутати навели приклад невдалого приєднання Путильщини в 60-х роках минулого століття до Вижницького району. Як наслідок, в 1964 році район було відновлено, а об’єднання було визнано помилковим.

Більш предметно ознайомитись із текстом звернення можна, перейшовши за наступним посиланням.

Зважаючи на досвід європейських країн, де вже відбулись процеси децентралізації та маються аналогічні високогірні зони, при проведенні в Україні адміністративно-територіального поділу є можливим виокремлення  високогірного Путильського району Чернівецької області як окремої адміністративно-територіальної одиниці.