З початку 2019 року правом на податкову знижку вже скористалися 1897 буковинців

З початку 2019 року правом на податкову знижку вже скористалися 1897 буковинців

Про це розповідають у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Так з початку 2019  року 1897 буковинців,  з метою використання права на податкову знижку, подали декларації про майновий стан та доходи.

В цілому, за результатами перерахунків декларантам нараховано до повернення 4,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Відтак, станом на початок серпня цього року жителям області вже повернуто 3,9  млн. грн.  визначеної до відшкодування суми.

У відомстві деталізують, для отримання податкової знижки найбільше платників звернулось до Чернівецького управління  - 735, до Сторожинецького управління (293), Кіцманського управління (292) та Вижницького управління (280). Та дещо менше до Новоселицького управління (159), Сокирянського управління (91) та Кельменецького управління (47).

У територіальному фіскальному відомстві акцентують, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

Зокрема, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внески на благодійність, відсотки за іпотечним кредитом, витрати на переобладнання машин під біопаливо, тощо.

Буковинцям слід знати, для отримання податкової знижки за результатами 2018 року необхідно подати декларацію  до органів ДФС за місцем реєстрації до 31 грудня 2019 року. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації.

 У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься – наголошують у фіскальній службі Буковини.

Для подання декларації на отримання податкової знижки необхідно звертатися до ЦОПІВ – адреси на сайті ДФС за посиланням http://cv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/не