Членами колегії заслухано питання щодо розвитку фізичної культури і спорту в районі

Членами колегії заслухано питання щодо  розвитку фізичної культури і спорту в районі

З даного питання доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Горбан. У своєму виступі керівник підрозділу підкреслила основні аспекти фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. На території району розвитку фізичної культури та спорту сприяють:

відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, фізкультурно-спортивне товариство «Колос», яке діє в районі на громадських засадах; КЗ «Путильська районна дитячо-юнацька спортивна школа», районна федерація футболу, районна федерація волейболу, заклади дошкільної та загальної середньої освіти району.

Упродовж останніх років зроблено суттєві кроки для вирішення найбільш гострих проблем, що стосуються вдосконалення форм залучення різних груп населення до занять фізичною культурою і спортом, формування системи дитячого і юнацького спорту. Зокрема, збережена ефективна система проведення спортивних заходів, передусім комплексних та багатоступеневих змагань. Створюються сприятливі умови для фізичного виховання і спорту в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

В закладах загальної середньої освіти фізична культура забезпечується 13 вчителями, одним інструктором в Дихтинецькому ЗДО, 8 тренерами-викладачами в КЗ «ПРДЮСШ». До систематичних занять залучено 272 учні в КЗ «Путильська районна дитяча юнацька спортивна школа». На базі КЗ «ПРДЮСШ» діє 5 відділень з таких видів спорту: баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс та вільна боротьба.

Протягом 2018-2019 року Путильською районною дитячо-юнацькою спортивною школою проведено 8 внутрішньо-шкільних змагань, в яких взяли участь 526 учнів та прийняли участь в 12 обласних змаганнях та 3 Всеукраїнських: кубок «Карпати – 2019» в м. Івано-Франківськ з настільного тенісу, вільна боротьба в с. Банилів, настільний теніс в м. Кам’янець-Подільський.

У кожному навчальному закладі району здійснюється робота щодо розвитку масової фізичної культури, залучення учнів до різних форм позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи та участі у змаганнях районного та обласного рівнів.  З цією метою проводяться  шкільні, районні  змагання з 12 різних видів спорту згідно з календарем Спартакіади району.

У змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», беруть участь чотири вікові категорії і є  найбільш масовими змаганнями серед школярів.

Цьогоріч учні Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ст. вибороли два ІІ місця і одне ІІІ місце, Путильської гімназії одне ІІІ місце. 

Щороку в школах проходить Олімпійський тиждень, спортивні змагання «Тато, мама і я – спортивна сім’я».         

Спортсмени району прийняли участь у чисельних змаганнях районного, обласного, регіонального, всеукраїнських рівнів з футболу, настільного тенісу, волейболу, баскетболу, вільної боротьби.

Проте розвиватися спорту в районі заважає ряд невирішених проблем, які стримують  подальший розвиток фізичної культури та спорту і потребують вирішення. Це не відповідна тренувально-інвентарна база, невідповідність  нормативам спортивних залів Сергіївської  ЗОШ І-ІІІ ступеня та Путильській гімназії. В кожному закладі загальної середньої освіти наявні спортивні майданчики, але жоден з них не відповідає вимогам.  Та разом з тим, за словами Світлани Василівни, чи не найважливішою проблемою залишається фінансування галузі.