Юні дарування з ансамблю "Путильчани" вибороли перемогу на обласному фестивалі-конкурсі «Свято оркестрової музики»

Юні дарування з ансамблю "Путильчани" вибороли перемогу на обласному фестивалі-конкурсі «Свято оркестрової музики»

7 травня на базі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» пройшов обласний фестиваль-конкурс «Свято оркестрової музики». Захід проводиться з метою відродження та примноження скарбниці народної музичної творчості, виявлення та підтримки кращих інструментальних колективів, окремих виконавців, посилення ролі музичного мистецтва в національно-патріотичному вихованні дітей і молоді.

Фестиваль-конкурс проходив у три етапи: І – виступи оркестрів народних інструментів (ансамблі бандуристів, сопілкарів, троїстих музик, скрипалів, цимбалістів, пасторальних інструментів); ІІ – виступи духових оркестрів (ансамблі мідних, дерев’яних та ударних інструментів); ІІІ – виступи вокально-інструментальних ансамблів (брас-квінтети, диксиленди, джаз-оркестри, біг-бенди). На розсуд журі конкурсанти представляли три різнохарактерні твори українських, буковинських, зарубіжних композиторів, сучасні інструментальні обробки та обробки українських народних пісень. Оцінювання виступів відбувалося за 10-бальною шкалою з врахуванням переліку музичних критеріїв.

У фестивалі-конкурсі взяли участь близько 12 музичних колективів із загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів Буковини.

Путильський район гідно представив ансамбль народних інструментів «Путильчани». У його складі вихованці гуртків «Гра на музичних інструментах» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості (керівники Хромей Н.П., Самашко П.В., Поляк С.Д.). Вони виконали три твори: «Гуцульські наспіви» (солісти-інструменталісти Торак Володимир та Ковбиш Федір), «Аркан» та «Буковино ти зелена» (солістка-вокалістка Логош Ангеліна).

Майстерність юних музикантів високо оцінено членами журі. Ансамбль «Путильчани» посів почесне І місце.