Інспекторам праці органів місцевого самоврядування наголошено на необхідності активізувати у громадах інформаційно - роз’яснювальну роботу серед роботодавців

Інспекторам праці органів місцевого самоврядування наголошено на необхідності активізувати у громадах інформаційно - роз’яснювальну роботу серед роботодавців

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області організовано черговий семінар - навчання для інспекторів праці та посадових осіб, котрі виконують обов’язки інспекторів праці міських рад  міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.

Як зауважила на початку роботи семінару заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці  Галина Кушнір, в області створено 33 об’єднані  громади, в яких працюють 27 інспекторів праці.   

«Від результатів роботи фахівців залежить, у тому числі, наповнення бюджету, а  відповідно  добробут у громадах. Наголошую на тому, що інспектор праці не має залишити поза своєю професійною увагою жодного суб’єкта господарювання, що працює чи тільки розпочав свою  діяльність. Кожен роботодавець повинен усвідомлювати неприпустимість використання не задекларованої праці й знати про фінансову відповідальність  у тому  разі, якщо він допустить до роботи неоформлених працівників», - зазначила Галина Кушнір.

Під час виступу посадовець Держпраці наголосила на необхідності активізації роботи з питань саме легалізації зайнятості, адже наразі в регіоні відбуватиметься пожвавлення на ринку праці, зокрема, у сільськогосподарському секторі, будівельній галузі.       

Під час семінару загалом  обговорено  здійснення контрольних заходів з питань не задекларованої праці, своєчасності виплати заробітної плати, мінімальних  гарантій в оплаті  праці та проведення в установленому порядку комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Виокремлено позитивні показники в роботі окремих інспекторів праці в громадах.

Так, Галина Кушнір підкреслила, що за два місяці нинішнього, 2019, року за результатами роботи інспекторів праці органів місцевого самоврядування роботодавці  уклали з працівниками 221 трудову угоду.

Активну участь у роботі семінару -  навчання взяли також начальник управління - начальник відділу виконання бюджету та бюджетно - фінансової звітності фінансово - економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України Майя Філіпець та виконуюча обов’язки начальника відділу контрольно - перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області Оксана Шинкар.

Під час заходу провідному спеціалісту відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Новоселицької міської ради  Октавіяну Іоніцою також було вручено відповідне посвідчення інспектора праці.