В казначейській службі провели семінар-навчання з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів

В казначейській службі провели семінар-навчання з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів

20 березня 2019 року спеціалістами управління Державної казначейської служби України у Путильському районі проводився семінар-навчання з бухгалтерськими працівниками розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів.

На семінарі розглядалися питання щодо проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень за 2018 рік. Так, головним бухгалтерам необхідно подати, спеціально створеній в управлінні казначейства комісії, заповнені та погоджені в установленому порядку анкети про виконання своїх повноважень не пізніше 1 квітня року поточного року. Управлінням казначейства відповідно до поданих анкет проведено зовнішнє оцінювання виконання головними бухгалтерами своїх повноважень.

Також, одним із питань порядку денного семінару-навчання опрацьовано вимоги щодо Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 р. N 544.

Щодо стану запровадження системи дистанційного обслуговування за допомогою програмно-технічного комплексу «Клієнт Казначейства-Казначейство» на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 року № 816-р було зауважено, що на даний час у районі повністю перейшли на дистанційне обслуговування 18 розпорядників (з них - 15 розпорядники місцевого бюджету). Більше половини розпорядників та одержувачів коштів уклали відповідні договори з Казначейством та знаходяться на стадіях отримання сертифікатів ключів, генерування ключів, отримання програмного забезпечення.

Казначеї зосередили увагу учасників семінару на дотриманні основних вимог при реєстрації бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань щодо здійснення попередньої оплати за товари, роботи, послуги, використанні коштів субвенцій та проведенні інших видатків.

Спеціалісти управління казначейства також звернули увагу головних бухгалтерів бюджетних установ на чітке дотримання вимог щодо порядку і термінів подання розпорядниками (одержувачами) коштів карток із зразками підписів та відбитка печатки та інших документів до них відповідно до наказу МФУ від 22.06.2012 року № 758.

Крім того, на семінарі проаналізовано стан подання бюджетної та фінансової звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів за 2018 рік, та проблемні питання, які виникають при складанні та передачі електронної звітності до Казначейства в АС «Є-Звітність».