Буковину з офіційним візитом відвідала директорка Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова

Буковину з офіційним візитом відвідала директорка Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова

Вчора, 12 березня, в рамках візиту директорки Центру інформації та документації НАТО Барбори Маронкової на Буковину, відбулося засідання «круглого столу» за участю представників регіональних ЗМІ, зокрема районних друкованих видань, державних службовців як обласної, так і районних державних адміністрацій, науковців Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, експертів, військових.

Під час зустрічі представниця НАТО подякувала організаторам за запрошення та запросила присутніх представників мас-медіа, науковців краю до широкого обговорення питання співпраці щодо поглиблення співпраці у форматі «Україна - НАТО».

Звертаючись до присутніх воєму виступі Барбора Маронкова зазначила: «НАТО присутнє в Україні з 1997 року. Ми підтримуємо і надаємо консультації, але разом з тим усвідомлюємо, що шлях кожної країни, яка прагне членства в Альянсі - унікальний. Україна зробила великий поступ вперед, впроваджуючи реформи різних сферах, і хочу наголосити, що визначними критеріями при вступі в НАТО є не лише військовий аспект, а й соціально-економічний розвиток країни, подолання корупції, верховенство права. Визначально, що багато міжнародних організацій підтримують Україну. І тому для нас зараз важливо чути думку населення України, що проживає в регіонах, розвінчувати міфи про членство України в Альянсі, підвищувати обізнаність громадян щодо НАТО». Мова йшла про внутрішні та зовнішні чинники вступу України в НАТО, про досвід реалізації просвітницьких проектів, а також про результати регіональних фокусних досліджень, які науковці ЧНУ ім. Ю. Федьковича проводили на замовлення обласної державної адміністрації. Опитування буде презентовано під час заходів у рамках відзначення в області 70-річчя НАТО цьогоріч у квітні.

Окрім того, начальник Чернівецького прикордонного загону Олег Вовк поінформував присутніх щодо співпраці військових з міжнародними організаціями, зокрема в частині матеріально-технічного забезпечення військових. Своє бачення щодо поширення обізнаності серед учнів старшої школи висловили і представники викладацького складу загальноосвітніх навчальних закладів.