Декларування – 2019 року: Триває кампанія декларування доходів за 2018 рік. На що треба звернути увагу буковинцям?


  • 26/02/2019
Декларування – 2019 року: Триває кампанія декларування доходів за 2018 рік. На що треба звернути увагу буковинцям?

Громадяни, котрі у 2018 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані  заповнити і подати до 1 травня 2019 року річну податкову декларацію про майно та доходи. Декларації подаються до ЦОПів територіальних управлінь ГУ ДФС за місцем своєї реєстрації.

До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу.

Ще, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, зокрема:

частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Пунктом 49.3 ПКУ визначено, що декларацію можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; (не пізніше ніж за 5 днів до завершення терміну).

Також можна звітувати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Коментарі