Держпраці запроваджує для студентів освітніх закладів області відкриті лекції на тему законодавства про працю та охорону праці

Держпраці запроваджує для студентів освітніх закладів області відкриті лекції  на тему законодавства про працю та охорону праці

Днями така відкрита лекція відбулася для студентів другого та третього курсів Чернівецького будівельного коледжу Львівського національного аграрного університету - майбутніх будівельників, технологів, дизайнерів, механіків.

Викладач профільних дисциплін навчального закладу Володимир Зінзюк перед початком заняття  представив студентській аудиторії організаторів заходу - фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Лекцію провів перший заступник начальника територіального відомства Державної служби України з питань праці Іван Гордей.

Найперше, посадовець наголосив студентам на ризиках виробничого травматизму на робочому місці, зокрема, для молодих працівників.

«Дбати про здоров’я і життя працівників - у зоні відповідальності  не лише роботодавців, але й самих працівників. Це є законодавчою нормою статті 14 Закону України «Про охорону праці», яка зобов’язує працівників дбати  про особисту безпеку, а також про безпеку та здоров’я оточуючих у процесі виконання будь яких робіт, - зазначив при спілкуванні зі студентами коледжу Іван Гордей. - Статистика виробничого травматизму засвідчує той факт, що рівень травмування на робочому місці серед молоді значно вищий, ніж серед працівників середнього віку».

Студентам також була надана актуальна інформація щодо законодавства про працю молоді, про права та гарантії для молодих працівників.

Особливу увагу було приділено питанням не задекларованої праці -  соціальним  небезпекам, що приховує статус не задекларованого працівника. Зокрема,  порушенням при  оплаті праці,  потенційній небезпеці з боку роботодавця щодо нівелюванням норм робочого режиму, віку та  інших факторів.     

Окремою темою лекційного заняття висвітлено необхідність безпечного використання газу у побуті.

Це пов’язано з тим, що наприкінці 2018 року у Чернівцях мав місце груповий нещасний випадок, в якому від отруєння чадним газом загинуло двоє студентів місцевих вишів.

Яку потенційну небезпеку становить газ при його використанні у побуті?

Як необхідно забезпечити його використання, аби благо не перетворилося у біду?

Як дотримання елементарних правил безпечного використання газу у побуті дозволить забезпечити не лише комфорт в оселі, але й здоров’я і життя  власників?

І чому статистика аварій, пов’язаних із використанням газу у побуті, й досі залишається невтішною?

Про все це представники Управління розповіли на відкритій лекції студентам коледжу.

Відкриті лекції фахівців Держпраці в освітніх закладах обласного центру відбуватимуться й надалі.