Вклеїти фото до паспорта громадянина України можна протягом місяця - міграційна служба

Вклеїти фото до паспорта громадянина України можна протягом місяця - міграційна служба

Незнання законодавчих змін у міграційній сфері нерідко призводить до форс-мажорних обставин, пов’язаних із неможливістю здійснити той чи інший правочин у зв’язку з недійсністю паспортного документа. Й тоді цілком несподівано для власників таких паспортів стають недоступними банківські операції, послуги в органах державної влади, закордонні поїздки тощо.

Звертаємо увагу громадян, що згідно останніх змін до Постанови КМ України  від 25 березня 2015 р. № 302 визначено місячний термін для вклеювання фото до паспорта громадянина України по досягненні 25- чи 45-річного віку. Якщо цього не зробити своєчасно, доведеться в обов’язковому порядку здійснювати обмін паспорта-книжечки на ID-картку.

Щоб отримати послугу із вклеювання фотокартки, необхідно особисто звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання. У разі, коли особа не має місця проживання, за адресою якої вона може бути зареєстрована, та з певних причин не може або не бажає отримувати статус бездомної особи, або знята з реєстрації місця проживання для вклеювання фотокартки по досягненню 25 чи 45-річного віку, слід звернутися до територіального підрозділу ДМС України або центру надання адміністративних послуг за останнім зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання.

Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України здійснюється безкоштовно.

Необхідні документи: 
- паспорт громадянина України;
- дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см/

Термін розгляду заяви – п’ятиденний термін із дня звернення.

Управління ДМС у Чернівецькій області