На Путильщині відбулись урочистості з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану

На Путильщині відбулись урочистості з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану

Жорстока, безглузда  афганська війна, яка тривала 10 довгих років. Її жертвами стали три з половиною тисячі українців, понад 60 вояків вважаються зниклими або полоненими. Війна змінила всіх, хто брав у ній участь. Вона змінила долі, змінила уявлення про життя, світ і своє місце в ньому.

30-й річниці завершення пекельної війни на Афганській землі сьогодні присвячено урочисті збори, які відбулись в залі засідань районної ради. Участь в заході прийняли представники виконавчої, представницької влади району, воїни-інтернаціоналісти, працівники трудових колективів підприємств, установ, організацій, молодь, громадськість селища.

Учасники зібрання схилились у скорботному мовчанні за полеглими на полі бою бійцями афганської війни, ветеранами, які не дожили до сьогодення. Ведучі згадали молодшого сержанта Миколу Томнюка та поіменно зачитали наших земляків, які внаслідок ран та захворювань померли вже у мирний час.

«Сьогодні, напередодні 30-ї річниці виведення військ з Афганістану ми схиляємось перед пам’яттю тих, хто не повернувся з тієї пекельної війни, молодими хлопцями, які подекуди  буквально з шкільної парти змушені були покинути рідний дім і воювати в іншій країні. Від виконавчої влади, від себе особисто висловлюємо подяку воїнам-афганцям, які сьогодні серед нас, навчають нашу молодь патріотичному вихованню, беруть участь у захисті державних кордонів на Сході нашої Вітчизни», - зазначив у своєму виступі голова районної державної адміністрації. З нагоди свята Микола Савчук також висловив найкращі побажання всім присутнім - це здоров’я, злагоди в сім’ях, благополуччя. А нашій державі - миру і процвітання.

Вітання воїнам-інтернаціоналістам також адресували керуюча справами районної ради Руслана Скидан та заступник військового комісара Путильського військкомату Василь Лейба.

До колишніх побратимів, а нині членів районної громадської організації воїнів-афганців звернувся очільник громадської організації Микола Петросаняк. Переборюючи хвилювання, Микола Васильович відзначив, що з часу об’єднання у громадську спілку багато ветеранів нажаль не дожили до нинішніх часів, чимало забрали хвороби та життєві перипетії. Між тим він зауважив, що життя триває, а тому всім присутнім побратимам побажав здоров’я, єдності, та попереду ще багато таких зустрічей.

З нагоди святкової події багатьох учасників бойових дій в Афганістані відзначено відзнаками районної державної адміністрації. За дорученням голови Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану Микола Петросаняк вручив окремим членам організації медалі «Честь. Мужність. Пам’ять».

Святковий захід був сповнений хвилинами хвилювання та радості. Щирі емоції дарували присутнім не тільки виступаючі, але й юні вокалісти, які своїми піснями чи не до сліз розчулювали глядачів та водночас піднімали святковий настрій.