Порушення в оплаті праці працівників карається штрафною санкцією

Порушення в оплаті праці працівників карається штрафною санкцією

Фінансові стягнення у сумі 148 920 гривень (сто сорок вісім тисяч дев’ятсот двадцять гривень) накладено на товариство з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виготовленні текстильної продукції у Чернівцях.

Штрафну санкцію накладено за порушення роботодавцем статті 106 Кодексу законів про працю - «Оплата праці в надурочний час».

Оплата праці працівників за відпрацьовані понад встановлені  нормою години  нараховувалися роботодавцем не в подвійному розмірі, як того вимагають законодавчі норми, а за звичайною системою розрахунків.

Таким чином, суб’єкт господарювання порушив трудові права чотирьох працівників підприємства.

Факти виявлено  при здійсненні інспекційного відвідування головними  державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових  актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Головні державні інспектори територіального підрозділу Державної служби України з питань праці  виявили  інші порушення законодавства про працю, зокрема  щодо належної виплати  при звільненні  окремих працівників та щодо належного ведення ділової документації на підприємстві.

Штрафна санкція за ці порушення склала  суму у 3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).

Суб’єкт господарювання вже ознайомлений з постановою, винесеною в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці нагадує роботодавцям області про те, що з першого січня 2019 року штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли.

Так, за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі карається штрафною санкцією у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, тобто, -  12 519 гривень.

А за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається штраф у сумі рівнозначній 10 мінімальним заробітним платам, а саме  41 730 гривень.