В обласній державній адміністрації напрацьовують пропозиції до проекту концепції розвитку Карпатських територій

В обласній державній адміністрації напрацьовують пропозиції до проекту концепції розвитку Карпатських територій

Сьогодні, 17 грудня, із робочим візитом до Чернівецької області прибув перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. В рамках поїздки посадовець на базі обласної державної адміністрації за участю керівництва та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій та ОТГ провів розширену нараду з актуальних питань щодо реалізації регіональної політики в Карпатському регіоні. Путильщину на заході представляв очільник районної виконавчої влади Микола Савчук.

«Основне завдання нашої сьогоднішньої зустрічі – це проведення наради, пов’язаної з обговоренням питання розвитку гірських територій, оскільки маємо відповідне доручення Прем’єр-міністра України, створена відповідна робоча група, в якій працюють  і представники і від вашої області», - повідомив  перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода в рамках робочого візиту до Чернівецької області.

«Сьогодні ми розглядаємо реалізацію регіональної політики в Карпатському регіоні. Цей процес триває, але, на мій погляд, затягнувся. Нам пора виходити на прийняття певних рішень, і подібні наради та зустрічі в нас відбувалися і відбуватимуться в усіх областях», - додав високопосадовець.

Він акцентував, що на вищому рівні поставлено завдання, аби в кожній області були створені відповідні робочі підгрупи, котрі зможуть професійно та з прив’язкою до територій підготувати відповідні пропозиції не лише стосовно проекту концепції розвитку Карпатських територій, але й в цілому обговорити питання, які проекти та програми можна було б реалізувати в цих областях. Вячеслав Негода зауважив, що інструменти, котрі пропонуються застосувати власне до розвитку територій Карпатського регіону, можуть бути ефективними і на інших територіях. І в контексті обговорення Стратегія розвитку Карпатського регіону, яка стосується 4-х областей, є теж елементом державної регіональної політики».

«Останнім часом ви є свідками багатьох подій, котрі відбуваються в Україні. Зокрема, на нещодавньому засіданні Ради регіонального розвитку за участю керівництва держави, представників обласних державних адміністрацій, місцевого самоврядування були поставлені конкретні завдання щодо нашого переосмислення питань, пов’язаних з регіональним розвитком, формуванням практично нової регіональної політики, котра має базуватися вже на нових реаліях, викликах та завданнях, котрі ми маємо сьогодні», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він наголосив на важливості професійного підходу до питань регіонального розвитку, реалізації регіональних стратегій, державної стратегії регіонального розвитку, і звичайно, планів заходів з їх реалізації.

 

Довідково: На території Карпатського регіону статус гірських мають 715 населених пунктів, з них у Чернівецькій області –  64 або 9% від загальної кількості. Це весь Путильський район, 11 населених пунктів Вижницького району та 2 – Сторожинецького.

У населених пунктах, що віднесені до гірських проживає 42,5 тис. осіб, що становить 4,7% населення області. Загальна площа населених пунктів Чернівецької області, що мають статус гірських складає 1304,8 км2, що становить 16,1% всієї території області.

На виконання доручень Президента та Уряду України Чернівецька обласна державна адміністрація активно долучилась до розроблення політики розвитку гірських населених пунктів. На розгляд робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій, яка створена при Мінрегіоні подано понад 20 пропозицій щодо стимулювання розвитку гірських територій та внесення відповідних змін до чинного законодавства. Слід зазначити, що значна частина поданих пропозицій врахована та лягла в основу Концепції розвитку гірських територій України.

Чернівецька область стала учасником проекту Карпатська мережа регіонального розвитку, який реалізується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.  Результатом впровадження цього проекту має стати розробка Стратегії розвитку Українських Карпат.