Проаналізовано стан діяльності закладів культури району щодо задоволення культурних запитів населення

Проаналізовано стан діяльності закладів культури району щодо задоволення культурних запитів населення

У ході колегії райдержадміністрації оцінено стан діяльності закладів культури району щодо задоволення культурних запитів населення. Очільник сектору культури райдержадміністрації Василь Нестор зазначив, що мережа КЗ «Путильська районна бібліотека» включає 11 бібліотек – філій, 14 бібліотек  Конятинської, Селятинської, Усть - Путильської ОТГ, а також 16  клубних закладів, 14 клубних закладів по ОТГ, 2 школи естетичного виховання. Окреслюючи напрямки діяльності підрозділів, які працюють в сфері надання культурних та мистецьких послуг Василь Юрійович зупинився на заходах, які проводяться як на районному, так і обласному рівнях. Зокрема, на регіональному рівні працівники культури приймали участь в обласному фольклорно – етнографічному  святі «Від Різдва до Йордану», заключному турі обласного конкурсу читців  присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, обласному святі «Христос Воскрес, Воскресне Україна», обласному фольклорно - етнографічному святі «Осінь весільна». На належному рівні в районі  зорганізовано проведення низки заходів по відзначенню Дня Соборності України, Дня незалежності України, Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, свят, які вже традиційними - «Полонинська ватра», фольклорного свята «Три кринички», літературно-мистецького свята «Шовкова косиця».

Колективи Путильщини гідно захистили честь нашого краю на ХХV Гуцульському фестивалі, про що свідчить 19 здобутих призових місць.

Бібліотечними працівниками також проведено багато масових заходів, згідно календаря знаменних і пам’ятних дат. Методистами та працівниками райбібліотеки за поточний 2018 рік здійснено 35 виїздів до бібліотек–філій та бібліотек ОТГ, надано 55 методичних консультацій, проведено 4 семінари та 4 наради.

На меценатській основі вдалось покращити комп’ютерне оснащення методичного сектору та сектору обслуговування, які поповнено двома комп’ютерами. 

Працівники бібліотек району приймали участь в проведенні акцій: «Вишиванка», «Подаруй бібліотеці книгу», «Склади кошика солдату», «Допомога бійцям Путильщини», «Подаруй бійцям книгу». 

Протягом 11 місяців поточного року оновлено матеріально - технічну базу  музичної школи на суму 10000,00 грн.( придбано баяни), для художньої школи придбано ноутбук.

Виставкова діяльність КЗ «Путильська художня школа» проводилася та проводиться згідно Плану  основних навчально – методичних заходів  методичного кабінету  ПСМНЗ УМЦК Буковини, Плану роботи КЗ «Путильська художня школа» на 2017 – 2018, 2018-2019  н. р.

Рівень організаторської роботи, оформлених робіт можна оцінити на високому рівні, адже твори ( роботи) учнів ХШ були представлені на районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних виставках, конкурсах, про що свідчать відповідні нагороди різних ступенів, схвальні відгуки про твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва різних авторів.

Відповідну освітньо-мистецьку складову в культурному житті району, розвитку музичних здібностей у дітей виконує  КЗ «Музична школа». Так, творчі колективи школи 08.11.2018 року дали окремий концерт в с. Киселиці та приймали участь в інших урочистих заходах району. Силами учнівсько-педагогічного колективу проведено концерти в ЗОШ району з метою пропаганди музичного мистецтва та якісного набору учнів на новий навчальний рік.

На обліку в районі нараховується 12 пам’яток історії та культури, 3 пам’ятки монументального мистецтва (місцевого значення), 7 – архітектури (національного значення). Згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» знято з державного обліку 12 пам’яток історії, які підлягають демонтуванню. На даний час демонтовано лише один, який знаходився в селищі Путила. Деякі перейменовані, на демонтування інших немає коштів.

У звітному періоді  основну увагу було звернуто на збереження вже відомих пам’яток  культурної спадщини. З метою обстеження пам’яток історії та культури району створено комісію з обстеження технічного стану об’єктів (пам’яток) культурної спадщини національного та місцевого значення . Було проведено обстеження  пам’яток   історії  та культури  в населених пунктах району   спільно з працівниками Чернівецького обласного центру з питань культурної спадщини  по збереженню та використанню  пам’яток історії .

Всього на території району зареєстровано 40 релігійних організацій: 29 – УПЦ МП, 2 – УПЦ КП, 2 –УГКЦ, 1- євангелісти-християни Баптисти, 5-адвентисти сьомого  дня, 1- Свідки Єгови.