Як врегулювати правовий статус іноземців - учасників АТО

Як врегулювати правовий статус іноземців - учасників АТО

Питання легалізації перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, котрі разом із українцями захищали її суверенітет та територіальну цілісність, містить чимало аспектів. Надавати людям, які реальними справами довели свою відданість нашій державі, право перебувати в країні на законних підставах, вимагає елементарна справедливість. Водночас, процес легалізації має відбуватися виключно із дотриманням чинного міграційного законодавства, з врахуванням вимог державної безпеки та захисту прав громадян України. 

Попри усю складність та різноплановість проблеми, міграційна служба робить усе можливе, щоби в кожному конкретному випадку визначати найбільш прийнятний алгоритм дій щодо кожної окремої особи, яка прагне впорядкувати свій юридичний статус, - розповідає перший заступник голови ДМС України Наталія Науменко. Згідно з останніми змінами в законодавстві, права офіційно перебувати на території України автоматично набувають іноземці та особи без громадянства, які вступили до лав ЗСУ за контрактом. Також нерідкі випадки, коли іноземці мають протерміновані дозвільні документи на право проживання в Україні. Але за умови сплати адміністративного штрафу термін перебування в країні можна продовжити. Окрім того, за наявності родинних зв’язків для багатьох є можливість набуття громадянства України по спрощеній процедурі або оформлення дозволу на імміграцію та отримання посвідки на постійне проживання. За певних обставини іноземці також можуть оформити статус біженця або статус особи,яка потребує додаткового захисту. У будь-якому випадку, необхідно звертатися до фахівців міграційної служби,

які допоможуть обрати найбільш оптимальний спосіб легалізації іноземців в Україні.

Повну версію інтерв’ю можна знайти за посиланням:

http://mvs.gov.ua/ua/news/16576_Pitannya_zakonnogo_perebuvannya_bilshosti_inozemciv_yaki_zahishchayut_Ukrainu_na_shodi_mozhna_vregulyuvati_v_ramkah_chinnogo_zakonodavstva.htm .