Дітям-сиротам Буковини виділять гроші на придбання житла

Дітям-сиротам Буковини виділять гроші на придбання житла

34 буковинських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, цього року отримають від держави гроші на придбання власного житла.

Відповідне рішення ухвалила спеціальна обласна комісія. Для цих потреб Буковина отримала 14,5 мільйона гривень субвенції із держбюджету. Тож було вирішено, що компенсацію для купівлі оселі 2020 року отримають особи, які перебувають на квартирній черзі із 2013 та 2014 років.

– У межах наданої нашій області субвенції допомогу можуть отримати лише 34 дітей із загального списку. Це будуть особи із Чернівців та Глибоцького й Герцаївського районів. Цю компенсацію вони повинні використати на придбання житла у будь-якому місті України протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку», – пояснила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

Наразі у Чернівецькій області житла потребують 396 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа. Аби його придбати, необхідно 162,9 мільйона гривень.

Також під час засідання комісія розглянула питання невикористаної субвенції, яку розподілили торік, та обговорила шляхи вирішення цієї проблеми.