В районі відбулися заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні

В районі відбулися заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні

Суботнього дня, 24 листопада, у фойє адміністративної будівлі районної ради відбувся вечір-реквієм, присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів 1932-1933 років в Україні. Цього дня путильчани долучились до поминальних заходів, які в Україні проводяться традиційно четвертої суботи листопада, щоб разом з усією українською спільнотою схилити голови у невимовній скорботі перед пам'яттю мільйонів заморених голодом у 1921-1922, 1932-1933, 1946 - 1947 роках.   

Від імені виконавчої влади району до присутніх на заході звернувся начальник управління економічного розвитку, підприємництва та інвестицій райдержадміністрації Андрій Дутчак. Зокрема, у своєму виступі Андрій Петрович зазначив, що суспільство зобов'язане пам'ятати гіркі сторінки своєї історії, робити з цього висновки, щоби не повторити подібного, адже винищення голодом - це геноцид проти народу України. "Це чорні сторінки нашого минулого, які ми невправі допустити ніколи. Нехай найвищим пам'ятником мільйонам жертв стане світлий храм нашої душі, сповнений скорботи та молитвою за їх упокоєння, - зазначив у своєму виступі очільник управління. - Сьогодні, у спільній молитві загадаймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу памяті у власній оселі та у своїй душі!"

Про тяжкі наслідки голодомору, який пронісся чорним птахом над українськими селами та містами також говорив у своєму виступі голова районної ради Микола Шевчук. 

Присутні вшанували пам'ять жертв геноциду хвилиною мовчання. Запаливши свічки памʹяті о 16.00 годині горяни приєднались до загальнонаціональної хвилини пам'яті, що пройшла повсюдно о цій годині по всій Україні.

Вже недільного дня, під час проведення церковних служб в храмах району святі отці відслужать панахиди в пам'ять про людей, що стали заручниками голоду та ганебної політики диктаторського режиму.