Європейські партнери Буковини. Вітебська область, Республіка Білорусь

Європейські партнери Буковини. Вітебська область, Республіка Білорусь

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Це свято покликане нагадати про спільні цінності та історію всіх націй континенту.

Буковина має чимало європейських партнерів, із якими втілює цікаві культурні та економічні проєкти. Із нагоди Дня Європи розповіді про них публікуємо на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації.

Угода між Чернівецькою обласною державною адміністрацією України та Вітебським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь про співробітництво у торговельній, економічній, науково-технічній, гуманітарно-культурній та інших сферах була підписана 6 липня 2004 року.

Одним із майданчиків для зустрічей представників Чернівецької області України та Вітебської області Білорусі є Форум регіонів України і Білорусі. У 2019 році у Житомирі на такому форумі партнери обговорювали можливість відновлення взаємовигідного співробітництва, зокрема, у галузі сільського господарства.

Вітебська область розташована на півночі Білорусі та має спільний кордон з Литвою, Латвією і Росією. Це друга за розміром область республіки із площею понад 40 тисяч км2 та загальною чисельністю населення 1,8 мільйона осіб. Адміністративний центр – місто Вітебськ.

Його справедливо називають «містом мистецтв». Тут народився видатний білоруський сюрреаліст і кубіст Марк Шагал, який безмежно любив свій рідний Вітебськ: «… Не просто тому, що я там народився, але передусім тому, що знайшов тут фарби свого мистецтва…». Це місто стало також джерелом натхнення для російського художника Іллі Рєпіна.

Арт-центр імені Марка Шагала, виставковий музей сучасного мистецтва, художній, літературний, краєзнавчий музеї, музей приватних колекцій та навіть музей історії Вітебського трамваю формують мистецьку спадщину адміністративного центру.  Однією з візитівок міста є щорічний Міжнародний фестиваль мистецтв «Словʼянський базар у Вітебську», який проводиться з 1992 року.

Вітебська область тримає першість у Білорусі за кількістю і площею озер, яких тут налічується 1894, в тому числі найбільша в країні група озер − Браславські. Разом з тим, 40% її території вкрито лісами, тут є національні парки − Браславський і частково Нарочанський, єдиний в країні Березинський біосферний заповідник, а також десятки заказників і памʼяток природи місцевого і республіканського значення.

В області розвиваються сільське господарство, видобуток доломіту, підприємства з виробництва лляних тканин, медичний, релігійний та агротуризм.

Туристична привабливість регіону асоціюється передусім із красою природи та архітектурними пам'ятками в стилі віленського бароко: Вітебською ратушею, Воскресенською церквою, полоцьким Софіївським собором, Костелом Кармелітів та іншими об'єктами.