Європейські партнери Буковини. Вараждинська жупанія, Хорватія

Європейські партнери Буковини. Вараждинська жупанія, Хорватія

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Це свято покликане нагадати про спільні цінності та історію всіх націй континенту.

Буковина має чимало європейських партнерів, із якими втілює цікаві культурні та економічні проєкти. Із нагоди Дня Європи розповіді про них публікуватимуть на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації.

Угода між Чернівецькою обласною державною адміністрацією (Україна) та Вараждинською жупанією (Республіка Хорватія) про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво була підписана 28 серпня 2013 року.

Угода є безстроковою і створює організаційні рамки для розвитку співробітництва у галузі промисловості, сільського господарства, транспорту і торгівлі, науки, техніки, освіти та охорони здоров’я, культури і мистецтв, туризму і спорту, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Важливим кроком партнерства регіонів стала організація відпочинку дітей з родин буковинців – учасників АТО у дитячому таборі «Вараждин» на хорватському острові Раб у вересні 2015 і 2016 років.

Вараждинська жупанія – адміністративно-територіальна одиниця на північному заході Хорватії поблизу кордону зі Словенією. Серце жупанії – місто Вараждин – має давню історію, протягом якої побувало і в статусі столиці Хорватії у XVIII столітті. Регіон є одним із найпопулярніших осередків туризму континентальної Хорватії, далеко за межами якого славляться замок Тракошчан і старе місто в центрі Вараждина.

Вараджинська жупанія є хоч і найменшим за площею (2,23% від загальної території держави), але найбільшим за густотою населення (184,769 жителів, що становить 4,16% від усієї кількості) регіоном Хорватії.

Важливою характеристикою географічного положення графства Вараждин є кордон із Республікою Словенією та близькість до кордонів з Австрією і Угорщиною.

Вараждинська жупанія визнана Європейським Союзом найбільш економічно розвинутим та конкурентоспроможним регіоном Хорватії з експортоорієнтованою промисловістю і підприємництвом.

У 2014 році Вараждинська жупанія також посіла першість у рейтингу хорватських регіонів за критерієм розвитку демократичних процесів та інституцій.