Пенсійна служба закликає підприємців дбати про своє пенсійне майбутнє

Пенсійна служба закликає підприємців дбати про своє пенсійне майбутнє

Своєчасне фінансування виплати пенсій і грошової допомоги – основне завдання Пенсійного фонду України, для реалізації якого необхідне стабільне наповнення бюджету, у тому числі й за рахунок погашення боргів з обов’язкових платежів та єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями.

На жаль, чимало підприємців не усвідомлюють того, що прагнення заощадити на сплаті єдиного соціального внеску за рахунок тінізації та мінімізації навіть власного заробітку може зіграти з ними злий жарт на старості літ у вигляді відсутності засобів для існування. Зважаючи на зростання вимог до необхідної для виходу на заслужений відпочинок кількості років трудової діяльності, про набуття страхового стажу потрібно дбати заздалегідь, а він зараховується тільки за умови сплати страхових внесків у розмірі, не меншому за встановлений законодавством мінімальний (у 2018 році - 819.06 грн.). Наразі  заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, утворена близько 20 тисячами буковинських підприємців,  сягає 200 тисяч гривень.

Мабуть, такі особи не знають або не хочуть усвідомлювати, що від своєчасного внесення ними коштів з єдиного соціального внеску до бюджету залежить соціальний захист пенсіонерів - тієї верстви населення, яка важкою працею розбудовувала економіку нашої держави, відстоюючи її суверенність і незалежність.

Роботодавці, які нехтують моральними та етичними правилами ведення господарської діяльності та порушують чинне законодавство України, позбавляють себе і своїх  найманих працівників права на соціальний захист і гідних пенсійних перспектив.

Рівень матеріального забезпечення на старості літ залежить від своєчасної та повномірної сплати соціальних внесків, адже тільки за таких умов відбувається зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Пенсійна служба Буковини закликає представників малого і середнього бізнесу дбати про своє пенсійне майбутнє, яке залежить від їхньої сумлінності та ділової порядності.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.