Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

Управління Держпраці у Чернівецькій області вже повідомляло, що загалом з початку року в регіоні на виробництві мав місце 31 нещасний випадок, чотири із яких - зі смертельними наслідками.

Територіальний орган Державної служби України з питань праці підкреслює: певне збільшення виробничого травматизму спостерігається на підприємствах будівництва, енергетики, машинобудування, пошти та зв’язку, харчової промисловості, на інших видах транспорту.

Водночас зафіксовано зменшення виробничого травматизму на автодорожньому транспорті. у лісовому господарстві.

Значне зменшення виробничого травматизму відбулося у галузі сільського господарства та соціально-культурній сфері.

Незважаючи на два останні факти, рівень травмувань на виробництві в регіоні залишається значним.

Так, до прикладу, за десять місяців 2018 року в установах соціально-культурної сфери краю зареєстровано сім нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом. 

Детальний аналіз виробничого травматизму засвідчує: найбільша кількість нещасних випадків сталася з працівниками соціально-культурної сфери та торгівлі, а також агропромислового комплексу. У цій галузі за десять місяців 2018 року зареєстровано п’ять нещасних випадків, в тому числі один  зі смертельним наслідком.

Основні причини настання нещасних випадків - організаційні, а саме  порушення технологічного процесу, порушення  трудової та виробничої дисципліни, у тому числі, невиконання посадових обов’язків працівниками, невиконання ними інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів,  порушення Правил безпеки руху.

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців області й зазначає:

кожен роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці;

а кожен працівник, при виконанні своїх професійних та виробничих обов’язків зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва; користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Виконання роботодавцями та працівниками трудових колективів чинного законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці забезпечить уникнення випадків травмування на виробництві.