Виявлено порушення трудових прав 395 працівників

Виявлено порушення трудових прав 395 працівників

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  за десять місяців 2018 року здійснили 265 інспекційних відвідувань, під час яких у 54 суб’єктів господарювання виявили факти не оформленого чи неналежного оформлення трудових відносин.

Фахівці Держпраці встановили: у 40 роботодавців без оформлення трудових відносин трудилися 103 працівники;

31 роботодавець регіону уклав цивільно-правові договори, які мають ознаки трудових відносин з 292 особами.

Під час інспекційних  відвідувань головні державні інспектори виявили з початку року порушення трудових прав 395 працівників.

Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує!

Громадяни, котрі  працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах»  позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

 втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

 через зарплати у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає працівників:

 погоджуючись на нелегальну трудову зайнятість, вони  автоматично  потрапляють у групу ризику.

У разі, коли  працедавець не дотримається даних зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

Лише оформлення трудових відносин забезпечить  соціальний захист й гарантуватиме працівникові гідні й безпечні умови праці.