Чигрин Олександр Іванович

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

 

 

ЧИГРИН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ, 1993 Р.Н.,
СЕРЖАНТ З СЕЛА УСТЬ-ПУТИЛА ПУТИЛЬСЬКОГО РАЙОНУ.
НАГОРОДЖЕНО ОРДЕНОМ "ЗА МУЖНІСТЬ" ІІІ СТУПЕНЯ (2014 Р., ПОСМЕРТНО)

Сержант, учасник АТО.

Навчався в Усть-Путильській ЗОШ (2000-2009 р.р.),  Дихтинецькій ЗОШ (2011-2012 р.р.)

Закінчив Чернівецький професійний будівельний ліцей за спеціальністю «облицювальник- плиточник, штукатур».

У 2012 році був призваний на строкову військову службу. Звільнений в запас у 2013 році у військовому званні «сержант».

З січня 2014 року проходив службу за контрактом.

Олександр Чигрин загинув 20 липня 2014 року в Луганській області.

Залишились мати, батько, сестра, брат.

Наказом командира 80-ї ОДШБ № 303 від 04.03.2016 року в 2016 році нагороджений (посмертно) "Відзнакою командира". Цього ж року від Спілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області "Побратими України" батькам загиблого вручено військовий нагрудний знак "За оборону Луганського аеропорту".  

 

Односельчанин Олександр Чигрин, як і при житті, назавжди залишиться в наших спогадах усміхненим, життєрадісним, добрим, завжди готовим прийти на допомогу: спогади викладача музичної школи про загиблого героя.

- Олександр був доброзичливим, спокійним, привітним, працьовитим, - згадують односельці. - Завжди був у гарному настрої. Постійно допомагав батькам», - ділиться спогадами про загиблого в зоні АТО усть-путильчанина Олександра Чигрина викладач музичної школи по класу фортепіано Галина Дмитрівна Мометко. - До класу несміливо заходить Сашко, спочатку розглядається навколо, а потім сідає перед фортепіано і з цікавістю дивиться на мене. Так промайнули сім років  навчання, від вивчення азів музичної майстерності до виконання музичних творів. Я із задоволенням  працювала з Сашком, у нього був хороший музичний слух, голос, талант, природне відчуття ритму. На уроках завжди був зосереджений, активний і дуже любив музику, особливо йому подобалися бадьорі, веселі музичні твори. Викладач музики зауважує, що одним із любимих творів Сашка був твір Д. Кабалевського «Клоуни».

В пам’яті вчительки закарбувався момент, коли малий Сашко гідно вийшов із ситуації під час академічного концерту, де він мав зіграти етюд, але під час виконання помилився. Не розгубившись, хлопець почав грати інший і так в нього майстерно вийшло, що не всі зрозуміли його помилку. Пізніше члени комісії дивувалися його кмітливості, як він швидко зорієнтувався і зумів гідно вийти із «конфузної» ситуації.

Галина Дмитрівна  каже:

- Мабуть ця риса характеру, вміння швидко знаходити рішення  і вплинула на вибір професії військового.

Завжди ввічливий, уважний, Сашко навіть після закінчення навчання в музичній школі знаходив час поцікавитися успіхами свого молодшого братика Вадима, який теж навчався гри на фортепіано.

Таким він був і назавжди залишиться у наших спогадах: усміхненим, життєрадісним, добрим, завжди готовим прийти на допомогу.

 

Вшанування пам'яті загиблого в зоні АТО Олесандра Чигрина з  нагоди другої річниці від дня загибелі 

В другу річницю загибелі на Луганщині Олександра Чигрина родина, друзі, односельці, представники районної та місцевої влади зібрались разом біля могили військовослужбовця 80-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України, щоби вшанувати світлу пам’ять відважного воїна, турботливого сина та доброзичливого друга.

Присутні віддали данину пам’яті захиснику Вітчизни, поклавши до могили земляка живі квіти, запалили свічки, преклонивши коліна у скорботній молитві.  

Благочинний, настоятель Свято-Семіонівської церкви Дмитро Сімчук відслужив поминальну панахиду та освятив нещодавно встановлений на могилі пам’ятник. Рядками святих молитов священнослужитель звернувся до Спасителя, щоби душа Героя покоїлась в мирі та спокою в небесному раю, а родині - стійко перенести горе та пишатися таким хорошим сином, який героїчно загинув обороняючи рідну землю.

Спогадами про пережите горе від сумної звістки, що облетіла Путильщину 20 липня 2014 року поділилась із присутніми секретар Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади Наталія Фрей. Вона подякувала батькам Олександра – Любові Юріївні та Івану Омеляновичу за гідне виховання справжнього патріота своєї держави.

Про гіркоту від втрати молодого хлопця, який поліг на  полі бою на Луганщині два роки тому, висловилась керівник апарату районної державної адміністрації Марія Яків’юк: «20 липня для всіх путильчан став чорним днем, що така молода людина залишила цей світ. Олександр загинув захищаючи наше світле майбутнє, нашу неньку Україну. Наш святий обов’язок пам’ятати, постійно молились та згадувати таких патріотів. Слава Героям!».

У глибокій скорботі присутні пошанували пам’ять Сашка та всіх загиблих героїв хвилиною мовчання.  

  •  
-