Зміна прізвища після одруження

09.08.2018 | 08:29
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Відповідно до українського законодавства громадяни, укладаючи шлюб, можуть залишити своє прізвище, змінити його на прізвища нареченого (нареченої) або ж обрати подвійне прізвище, приєднавши до свого прізвища прізвище людини, з якою одружуються. 

Змінюючи прізвище, слід пам’ятати що протягом місяця слід обов'язково замінити такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код (ІПН);
  • закордонний паспорт.

З чого ж почати? Першим слід замінити паспорт громадянина України, адже саме в ньому працівники РАЦСу ставлять відмітку про необхідність його заміни у місячний термін (це стосується лише паспорта у формі книжечки). Процедуру заміни паспорта проводить Державна міграційна служба України (ДМС). Для цього до відділу ДМС необхідно подати заяву відповідного зразка, сам паспорт, свідоцтво про шлюб та 2 фотокартки розміром 3,5х4,5 см.

Варто пам’ятати про те, що заміні підлягає і закордонний паспорт, адже він посвідчує особу громадянина за межами його рідної країни. Слід зауважити, що строк заміни закордонного паспорта у разі зміни прізвища також становить один місяць, тож документи на його заміну можна подавати разом з документами на заміну паспорта громадянина України.  

Ще одним обов’язковим кроком є заміна ідентифікаційного коду. Під заміною ІПН слід розуміти, що сам код залишається незмінним, але його записують на нове змінене прізвище. Щоб провести таку заміну, потрібно звернутися з відповідною заявою в орган Державної податкової інспекції (ДПІ). До заяви слід додати паспорт, свідоцтво про шлюб та їх копії, а також картка платника податків (ІПН) 

Що ж до інших документів, таких як, наприклад, документи про освіту, документи, що встановлюють право на майно, то їх замінювати не потрібно, достатньо надати новий паспорт та документ, на підставі якого змінено прізвище (свідоцтво про шлюб). А в такі документи як трудова книжка зміни вносяться відділом кадрів шляхом внесення правки.

Не є обов'язковою і зміна водійського посвідчення але, пред’являючи його, потрібно пред’являти і документ, на підставі якого змінено прізвище (свідоцтво про шлюб).

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100 Б, тел. (0 3730) 2-31-58.

Звернутися по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт. Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (0 3738) 2-13-33.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

 

 

 

  •  
-