Зміна антисоціальних установок

11.07.2018 | 09:11
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Процес соціалізації постійно супроводжується необхідністю вибору людиною однієї з альтернатив поведінки, різноманітними реакціями у взаємодії з окремими людьми та соціумом. І хоча для більшості індивідів соціальні вимоги є стимулом для вдосконалення, досягнення гармонії з оточенням, немало їх негативно реагує на вимоги суспільства, що спричинює відхилення у поведінці, асоціалізацію. 

Так, нещодавно  працівники Путильського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області Олеся Гордей, Тетяна Торак спільно з начальником відділу соціальної роботи Путильського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяною Несторяк та начальником Путильського бюро правової допомоги Світланою Карапко провели бесіду з клієнтами пробації на тему: «Зміна антисоціальних установок". Участь взяло 10 осіб.

Основною метою заходу було звернути увагу присутніх чому одні об'єкти або ситуації нам подобаються, а інші - викликають негативні стосунки, у чому причина того, що наші відносини до різних речей і явищ схильні до змін і часом досить істотних та яким чином взагалі у нас з'являються ті чи інші соціальні установки.

В ході заходу організатори звернули увагу присутніх, що більшість соціально-психологічних підходів до соціалізації особистості ґрунтується на усвідомленні унікальності її буття, на переконаннях у тому, що вона є високосвідомою істотою з невичерпними потенційними можливостями для позитивного росту і самоактуалізації в суспільстві. Однак, поряд із соціально прийнятними зразками людської поведінки, існують й антигромадські, антисоціальні прояви (наркоманія, алкоголізм, злочинність, жорстокість, апатія, суїцид тощо), які є наслідком асоціалізації особистості. 
По завершенню бесіди для посилення виховного впливу клієнтам пробації був продемонстрований документальний фільм «Почуй мене». Почуте і побачене викликало інтерес у присутніх, про що свідчила велика кількість запитань з їхнього боку. Більшість стверджувало, що знайомі з основними правовими нормами та не допускають їх порушень. Регулятором правослухняної поведінки, за їх словами, служить дотримання норм моралі та звичаїв.

  •  
-