Здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах обговорено на підсумковій нараді в РЦСССДМ

06.02.2018 | 17:07
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Про результативність роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за минулий рік сьогодні говорили у ході проведення підсумкової наради, яка пройшла за участю першого заступника голови райдержадміністрації Михайла Ямницького.

Звітуючи про свою роботу директор центру Марія Фокшек наголосила, що діяльність структурного підрозділу  в першу чергу направлена на здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ця робота забезпечується шляхом раннього виявлення, обліку, надання соціальних послуг та здійсненням соціального патронажу/супроводу таких сімей. Зокрема, протягом минулого року спеціалісти РЦСССДМ відвідали 665 сімей найуразливіших категорій.

Разом з тим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов'язків державного соціального інспектора» спеціалісти центру з метою контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини здійснили перевірку цільового використання коштів 194 сімей, в яких виховується 766 дітей, в результаті якого підготовлено 3  пропозиції  до управління соціального захисту населення щодо призупинення виплат державної допомоги при народженні дитини.

Сферою послуг районного центру охоплено 15 сімей, які  знаходилися на обліку служб у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах за підставою ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання батьківських обов’язків.

З метою профілактики раннього соціального сирітства соціальною роботою в даному періоді охоплено 21 вагітну жінку, з них 2 неповнолітніх до 18 років. Виявлено 3 вагітних жінки, сім’ї, яких перебувають у складних життєвих обставинах, 3 з них - охоплені соціальним патронажем.

Очільниця підрозділу також зупинилась на напрямку роботи щодо запобігання сімейному насильству, жорстокому поводженню з дітьми. За словами Марії Фокшек, протягом минулого року до центру  надійшло 100  звернень (повідомлень) щодо фактів здійснення сімейного насильства або реальної загрози його вчинення, що на 47% менше, ніж у 2016 році. За результатами перевірки фактів вчинення насильства на облік центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взято 36 сімей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Йшлося також і про розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення соціальної роботи з дітьми та молоддю, які мають функціональні обмеження, роботу з особами, які  засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та ті, що повернулися з МПВ.

Детальніше про напрямки роботи РЦСССДМ можна ознайомитись перейшовши за посиланням.

 

  •  
-