Вижницьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області інформує

18.04.2018 | 16:52
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Її першочерговими завданнями є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці. За рішенням МОП 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення.

За оцінками МОП щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які призводять до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і приблизно 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного наслідку. Кожного дня у світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві  в середньому 5000 осіб, за рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер з техніки безпеки, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер або бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням техніки безпеки. Але навіть це не може повністю запобігти так званому "людському фактору". Статистика чітко показує, що найчастіші випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше – перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт правила техніки безпеки часто пишуться ціною здоров'я та життя працівників.

МОП оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудівниками в 1989 році у пам'ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей день отримав назву "День охорони праці" і відзначається згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.

Цього року Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припадають на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та припинення використання дитячої праці. Тому тема Всесвітнього дня охорони праці – "Захищене і здорове покоління". Як зазначено на офіційному сайті МОП, спільна кампанія покликана прискорити досягнення показника 8.8 Цілей сталого розвитку – "захист трудових прав і створення надійних і безпечних умов праці" до 2030 року, і показника 8.7 – "припинення використання дитячої праці в усіх її формах" до 2025 року. Для досягнення цих цільових показників потрібен спільний комплексний підхід, який сприятиме виробленню культури профілактики в галузі охорони праці та техніки безпеки заради майбутніх поколінь робочої сили в усіх країнах світу.

 

 

  •  
-