Виплата тимчасової соціальної допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу

08.10.2018 | 15:22
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Про порядок призначення тимчасової допомоги, строки, розмір та порядок виплати тимчасової допомоги. На ці та інші питання відповіли фахівці відділу “Путильське бюро правової допомоги”.

Порядок призначення тимчасової допомоги
Отримати допомогу можуть тільки ті особи, які на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років страхового стажу. Гроші виплачуюються особі до досягнення віку, коли у неї виникає право на пенсійну виплату.
Для призначення тимчасової допомоги потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем прописки або за адресою фактичного проживання. До подачі заяви потрібно надати такі документи:
•паспорт громадянина України та ідентифікаційний код;
•довідку про страховий стаж (видає ПФУ — протягом 5 робочих днів);
•декларацію про доходи та майновий стан за останні півроку;
•довідка про неотримання допомоги в органі соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (у разі оформлення за адресою фактичного проживання).
Строки виплати тимчасової допомоги
Тимчасова допомога призначається з дня після дати досягнення пенсійного віку, якщо особа звернулася не пізніше ніж через 3 місяці після досягнення такого віку. Якщо пізніше, то грошова допомога призначається з дати подання всіх необхідних документів.
Рішення про призначення тимчасової допомоги та відмову в її наданні приймається протягом 10 календарних днів з дня подачі заяви, а про відмову протягом - 5 календарних днів з дня прийняття рішення та в письмовому порядку.
Розмір та порядок виплати тимчасової допомоги
Максимальний розмір соціальної виплати особам, яким не вистачає стажу для пенсії:
•з 01. 01. 2018 по 30. 06. 2018 р — 1373 грн;
•з 01. 07. 2018 по 30. 11. 2018 р — 1435 грн;
•з 01. 12. 2018 по 31. 12. 2018 р — 1497 грн.
Зміна розміру грошової виплати проводиться кожних півроку з урахуванням змін майнового стану та середньомісячного сукупного доходу одержувача допомоги працівниками соцзабезу самостійно. Одержувач тимчасової допомоги повинен протягом 10 днів повідомити управління соціального захисту населення про зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання допомоги.
Тимчасова допомога виплачується щомісяця на поточні рахунки в банках або за допомогою послуг Укрпошти.
Хто з пенсіонерів не отримує тимчасової допомоги
Тимчасова соціальна допомога пенсіонерам не призначається, якщо:
•особа отримує пенсію, працює або веде іншу діяльність, яка пов'язана з отриманням доходу;
•хто-небудь з членів сім'ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн;
•середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні пів року перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
• за результатами вибіркової перевірки виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно;
•у власності особи або членів її сім'ї є друга квартира, будинок за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м на 1 члена сім'ї та додатково 10, 5 кв. м на сім'ю, чи більше одного автомобіля.
Слід зауважити, що це не стосується отримання житлової субсидії.
Припинення та відновлення виплати тимчасової допомоги
Виплата тимчасової допомоги припиняється якщо:
•приховані відомості або навмисно представлені не достовірні дані про доходи та майновий стан — з місяця, наступного за тим, в якому виявлені зазначені факти;
•працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю — з місяця оформлення на роботу або реєстрації підприємцем;
•виїзд на постійне місце проживання за кордон — з першого числа місяця, наступного за місяцем виїзду;
•у разі смерті — з місяця, наступного за тим, в якому людина померла;
•оформлення пенсії — з дати її призначення.
Виплата допомоги буде призупинена, якщо протягом півроку не забирати нараховані кошти. Для відновлення виплати допомоги потрібно звернутися в управління соціального захисту населення з письмовою заявою, де вказати причини неотримання грошей. Відновлення виплат відбувається з дня припинення, якщо за відповідний період особа мала право на їх отримання, і при відсутності обставин для їх припинення.
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел. (0-3730) 2-31-58.
Звернутися по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт. Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (0-3738) 2-13-33.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0-800-213-103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

  •  
-