В центральній районній бібліотеці зорганізовано історичний стенд до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів «Без права на забуття»

11.04.2018 | 13:54
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

В день історичної дати в центральній районній бібліотеці розгорнуто історичний стенд до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів «Без права на забуття». На ній представлено книги про жахливі події Другої світової війни: А. Кузнєцова «Бабин Яр», «Книга пам’яті Дробицького Яру», «Україна в Другій світовій війні: погляд в ХХІ ст.», фотодокументи.

11 квітня, що року ми згадуємо, нині вже покійного Івана Торбу, політв’язня концтаборів смерті Освенцим – Маутхаузен, який багато років проживав на Путильщині. За спогадами Івана Григоровича « усе почалося в травні 1943 року, коли мене разом з тисячами інших українських хлопців і дівчат забрали в неволю і повезли в окуповану фашистами Польщу, після втечі на регіоні Польщі мене спіймали  поліцаї і відправили в тюрму, а звідти – у концтабір Освенцим «Аушвіц – Біркенау». У карантині на лівій руці витаврували №131383…»

У районні нараховується  16 колишніх в’язнів концтаборів смерті Гетто та інших. Всі хто пройшов пекло війни, добре знають ціну миру.

 Щоб будувати майбутнє,

Ставити перед собою й успішно здійснювати  велике завдання потрібно знати минуле – героїчні і трагічні сторінки нашої історії.    

  •  
-