У Вижницькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області звітують про проведену роботу

14.05.2018 | 15:23
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

З початку 2018 року Вижницьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області забезпечено вчасне надання всіх видів матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України, проведено перерахунок розміру страхових виплат, впроваджено надання соціальних послуг за новими підходами.

За І квартал 2018 року доходна частина бюджету Вижницького відділення управління виконана на суму 7,47тис. грн, із них штрафи за недотримання законодавства про соціальне страхування, неправомірно витрачені кошти страхувальниками та адміністративні штрафи – 5,84тис. грн, неправомірно витрачені кошти закладів охорони здоров’я – 1,63тис. гривень. Витратна частина бюджету за звітний період становить 3918,7 тис. гривень.

Витрати першого кварталу 2018 року для надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по Вижницькому відділенню управління становлять 1527,1тис. грн. за 9078 лікарняними листками. В І кварталі 2017 року було профінансовано 969,5 тис. грн, тобто на 557,5 тис. грн менше. Одним із чинників є зростання розміру мінімальної та середньої заробітної плати. При цьому кількість оплачених днів також зросла на 514 днів.

Надання допомоги по вагітності та пологах за перші три місяці цього року профінансовано для 61 застрахованої особи на загальну суму 1195,4 тис. грн, що на 219,2 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У І кварталі 2018 року на виплату допомоги на поховання трьох застрахованих осіб Вижницьким відділенням профінансовано 16,4 тис. гривень.

З 1 січня 2018 року Фонд соціального страхування України успішно впровадив принципово новий підхід у наданні соціальних послуг – зокрема, механізм отримання медичної реабілітації за кошти ФССУ було спрощено та переведено на адресність. Протягом звітного періоду укладено 6 договорів про відшкодування Фондом санаторно-курортним закладам витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування за вибором застрахованої особи. Вартість одного дня реабілітаційного лікування за укладеними договорами становить600,00 грн, вартістьпослуг,що надаютьсязадоговором,становить                         14,4 тис. гривень.

Одним із головних напрямів роботи відділення є піклування про потерпілих на виробництві, людей, які в результаті професійних захворювань чи травмування на виробництві стали інвалідами або втратили рідних.

 Станом на 01 квітня 2018 року на обліку у Вижницькому відділенні управління перебувають 216 осіб, які мають право на страхові виплати та медико-соціальні послуги. Серед них – 110 осіб з інвалідністю: І групи – 3, ІІ групи – 22, ІІІ групи – 85. 88 осіб, яким встановлено стійку втрату працездатності без встановлення групи інвалідності та 18 членів сімей потерпілих, які загинули внаслідок нещасних випадків на виробництві.

Вижницьке відділення управління протягом усього періоду своєї діяльності забезпечує:

В першому кварталі 2018 року у відділенні зареєстровано 1 нещасний випадок з можливою інвалідністю.

 Загалом відділенням в І кварталі 2018 року здійснено такі страхові виплати:

- допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 4 потерпілим на суму 12,0 тис. грн.;

- одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому – 2 потерпілим на 11,9 тис. грн.;

- щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого – 198 потерпілим на 908,6 тис. грн.;

- одноразова допомога в разі смерті потерпілого – за 1 страховим випадком на суму 202,1 тис. грн.;

- щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, – 18 особам на суму 48,8 тис. гривень.

Усі належні виплати потерпілі чи утриманці завжди отримують без затримок та в повному обсязі. Відповідно до чинних нормативних актів здійснюється нарахування та виплата індексації страхових виплат.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1053 "Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей" відділенням проведено осучаснення страхових виплат з 01 січня 2018 року та перерахунок розміру щомісячних страхових виплат з 01 березня 2018 року. За результатами проведених перерахунків сума щомісячних страхових виплат збільшилась із 266,8 до 402,3 тис. гривень.

Велика увага приділяється питанням надання потерпілим необхідних медико-соціальних послуг. У цьому напрямі відділенням проведено таку роботу:

- витрати на санаторно-курортне лікування – 2 потерпілим на 13,4 тис. грн;

- витрати на технічні та інші засоби реабілітації – 1 особа на 7,5 тис. грн;

- витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення – 2 потерпілим на 8,4 тис. грн;

- витрати на виплати на необхідні види догляду – 3 інвалідам на 45,2 тис. грн;

- виплати на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів – 8 осіб на 1,4 тис. гривень.

Усього медичні та соціальні послуги надано 10 особам на суму 75,9 тис. гривень.

Потерпілі, які мають право на санаторно-курортне лікування проходили лікування в санаторіях Моршина та Східниці.

З початку діяльності Фонду Вижницьке відділення управління забезпечило автомобілями 5 осіб з інвалідністю. Відділенням сформовано та доукомплектовано необхідними документами особові справи всіх потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним автотранспортом. Станом на 01 квітня 2018 року по Вижницькому відділенню 3 потерпілих мають право на первинне забезпечення автомобілями, а 3 потерпілих мають право на заміну автомобіля в зв'язку із закінченням 10-річного терміну експлуатації.

Відділенням також здійснюються страхові виплати і надаються медико-соціальні послуги потерпілим, які вимушено залишили свої домівки в зоні проведення АТО. У Вижницькому відділенні управління на обліку перебуває 9 таких потерпілих. З них 7 осіб – тимчасово переміщених із зони проведення АТО, та 2 осіб, які отримували виплати у відділеннях, розміщених в зоні проведення АТО. Протягом кварталу їм виплачувалися щомісячні страхові виплати, проводиться робота щодо забезпечення їх медико-соціальними послугами.

 

 

 

  •  
-