Три живильних джерела хутора Широке з року в рік єднають горян навколо самобутніх витоків

05.06.2018 | 15:20
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

2 червня вже у восьме на царинці поблизу трьох, створених природою та окультурених горянами джерел, за організації працівників культури, аматорів народної самодіяльності, мешканців хутора Широке Киселицької сільської ради, за сприяння сектору культури районної державної адміністрації проходить фольклорно-етнографічне свято «Три кринички». Свято мало широку інформаційну підтримку, а тому на дійство завітало багато краян.

Серед них, гостями свята стали перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький, директор учбово-методичного центру Буковини, заслужений діяч України Микола Шкрібляк, голова Киселицької сільської ради Петро Чев`юк, соліст Чернівецької обласної філармонії, заслужений артист України Василь Данилюк, заслужені артисти України з Черкащини  брати Андрій та Василь Томіленки.

За вже уставленою традицією святкування розпочалось із освячення криничок, яке за всіма православними канонами провели святі отці Василій та Олександр. Принагідно люди помолились за мир в країні та вшанували хвилиною мовчання загиблих у районі проведення військових дій воїнів, наших земляків.

Із вітальними промовами з нагоди свята до присутніх звернулись перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький,  директор  учбово-методичного центру Буковини, заслужений діяч України Микола Шкрібляк, які подякували місцевим мешканцям, організаторам за збереження місцевого колориту, тутешнього фольклору, популяризацію рідного краю саме через проведення такого роду дійства, яке за своїм змістом не має відповідних аналогів.

Продовжив череду вітальних віншувань Киселицький сільський голова Іван Чев’юк. За відстоювання незалежності та цілісності державних кордонів, участь у військових діях на сході нашої держави сільський голова під гучні оплески присутніх від імені виконавчого комітету сільської ради вручив учасникам бойових дій, місцевим мешканцям Івану Фокшеку та Василю Танасійчуку почесні грамоти.

Один із співорганізаторів дійства, завідуючий сектором культури райдержадміністрації Василь Нестор звертаючись до горян подякував за взаєморозуміння та величезну підтримку при організації свята. «Кожен із Вас тут присутніх вніс свій вклад в організацію цього свята. Те, що ми зараз бачимо заслуга кожного із присутніх. Хай воно з кожним роком стає все масштабнішим та колоритнішим», - зазначив Василь Юрійович. Віддаючи шану людям, які по максимуму приклались до організації посадовець вручив подяки сектору працівникам лісництва, аматорам художньої творчості та активним хуторянам.     

Першу частину концертної програми аплодисментами щедро одаровували творчо одарованих жителів села, які зачаровували своєю грою на музичних суто гуцульських інструментах, розповідали гуморески та співали гуцулки.

В другій частині звучала сучасна музика у виконанні заслужених артистів України Василя Данилюка, братів Томіленків, переможця телевізіних конкурсів "Караоке на Майдані" та "Чотири весілля" Олесі Гілюк.

 

  

  •  
-