Соціальна робота із умовно-засудженими неповнолітніми та членами їх сімей

12.02.2018 | 16:46
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Сьогодні, 12 лютого, за участі представників районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районного сектору з питань пробації, служби у справах дітей проведено групову консультацію з умовно-засудженими неповнолітніми та членами їх сімей. В рамках заходу охоплено 4 осіб. 

Основними принципами надання соціальних послуг неповнолітнім, які вчинили правопорушення, з боку представників РС з питань пробації, РЦСССДМ та ССД є  захист прав дитини (законність, соціальна справедливість); адресний та індивідуальний підхід до дитини (особливі потреби неповнолітніх, які вчинили правопорушення, виявлення проблем особистісного зростання та допомога в їх розв’язанні); пріоритетність інтересів дитини (підвищення внутрішньої мотивації, застосування в роботі позитивного досвіду, опора на сильні сторони дитини, віра в її здібності та потенційні ресурси щодо виправлення, надання переваги інтересам дитини в конфліктних та спірних ситуаціях); забезпечення безперервної підтримки неповнолітніх з боку родини, громади;

В ході спілкування були обговорені фактори ризику та захисні фактори. Дорослим членам сімей, де виховується неповнолітній правопорушник було акцентовано увагу на тому, що батькам належить пріоритетне місце в процесі формування та розвитку особистості дитини. І саме вони передають дитині духовні багатства, культурні традиції, вчать, формують ціннісні орієнтири, уміння та навички.

Підопічних було ознайомлено з основними аспектами Програми профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської та студентської молоді «Будуємо майбутнє разом».  Дана програма спрямована на формування належного рівня усвідомленості молодими людьми власної ціннісної сфери, розуміння та прийняття цінностей іншої людини, почуття відповідальності за власне життя, підвищення рівня мотивації. Учасникам групової консультації було роздано робочі книги учасників корекційної програми (модуль 1) та опрацьовано спільно з ними такі теми : «Права людини та дитини», «Як захистити свої права», «Негативні соціальні явища та їх подолання».

Такі групові консультації будуть постійно проводитися й надалі.

 

  •  
-