Протягом тижня представники соціальних служб перевірили умови проживання 10 родин, в яких виховуються 44 дитини

08.10.2018 | 13:59
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

За участі представників районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації, соціальних працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), дільничних офіцерів поліції, соціальних педагогів ЗЗСО, членів виконкомів здійснено перевірку умов проживання та утримання неповнолітніх дітей в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проте головним завданням цієї роботи – є скерування батьків та їх підтримка у всебічному забезпеченні потреб дітей, їх належному догляді та відповідальному вихованні. Відвідуючи родини, спеціалісти мультидисциплінарної команди звертають увагу на наявність опалювального матеріалу, продуктів харчування, одягу для дітей, забезпеченість їх іграшками, облаштування спальних місць чи місць для відпочинку. Так, протягом минулого тижня з цією метою відвідано 10 родин, в яких виховуються 44 дитини.
Варто зазначити, що в переважній більшості батьки усвідомлюють та розуміють всю відповідальність за витрачання коштів, що держава надає для дітей та належному догляді за ними. Проте, в окремих сім’ях батьки ще й дотепер частину соціальної допомоги витрачають не за призначенням. Зокрема, за результатами перевірки виявлено 4 такі родини. З батьками проведено профілактичну роботу щодо необхідності працевлаштування працездатних членів сім'ї, ведення здорового способу життя, використання соціальних виплат за призначенням. Наголошено на відповідальності щодо виховання та утримання дітей. Також працівники служби у справах дітей та районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді рекомендували головам окремих територіальних громад активніше долучитися до вирішення проблемних питань сімей, з метою мінімізації складних життєвих обставин та запобіганню ранньому соціальному сирітству.
Співпрацюючи із членами мультидисциплінарної комісії, соціальними працівниками та педагогами проводиться роз’яснювальна робота серед мам, щодо обов’язкового забезпечення потреб дітей, з секретарями та депутатами сільських, селищних рад – стосовно контролю за цільовим використанням коштів в сім’ях, особливо, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Звичайно, робота в цьому напрямку буде результативною, коли не буде в родинах зловживання алкоголем, коли складним життєвим обставинам передуватиме їх недопущення – отож діяльність центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і служби у справах дітей райдержадміністрації в сім’ях з дітьми й надалі буде спрямовуватися на раннє виявлення проблем та сприяння у їх вирішенні.

  •  
-