Протягом І півріччя до райдержадміністрації надійшло 409 звернень громадян

09.07.2018 | 15:18
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

В загальному відділі апарату районної державної адміністрації інформують, що протягом І півріччя 2018 року на особистому прийомі у голови райдержадміністрації, першого заступника голови та керівника апарату побувало 163 громадян, що на 82 менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (245).

З початку року проведено 6 засідань постійно діючої комісії райдержадміністрації з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто 5 звернень, заслухано особистий звіт голови районної державної адміністрації з питань роботи із зверненнями громадян в Путильській РДА протягом 2017 року та І кварталу 2018 року.

21.02.2018 року на засіданні колегії районної державної адміністрації заслухано питання «Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2017 рік», прийнято відповідне рішення та зобов’язано керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади забезпечити персональну відповідальність посадових осіб за належне реагування на звернення громадян, обов’язкове і своєчасне інформування заявників про результати розгляду.

Протягом січня-червня 2018 року до райдержадміністрації всього усно та письмово надійшло 409 звернень громадян, що на 190 звернень менше  ніж за аналогічний період минулого року (599), з них 246 – письмові, в тому числі до органів влади вищого рівня надійшло 53 звернення громадян, що на 108 менше ніж за відповідний період  2017 року (354)  в тому числі:

-  на  «Гарячу лінію» до Кабінету Міністрів України надійшло 37 звернень громадян нашого району,  що на 8 більше   ніж у  минулому році (29).

Станом на 01.07.2018 до райдержадміністрації повторно звернулося 9 громадян.

В одному колективному зверненні, до представників органів виконавчої влади звернулося 8 громадян ( у І кварталі 2017 року 3/235).

Всі звернення ретельно вивчаються і на 80 відсотків вирішуються позитивно.

При розгляді звернень громадян приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються діти війни -78, учасники війни, бойових дій – 50, інваліди – 57,  Матері-героїні, члени багатодітних сімей, одинокі матері – 23 та інші громадяни, які потребують соціальної підтримки.

Результати аналізу питань, порушених у листах та усних зверненнях показують, що громадяни звертаються до органів влади вищого рівня та керівництва районної адміністрації, передусім, із заявами та клопотаннями про вирішення конкретних життєвих проблем.

Від загальної кількості звернень (409)  87,0% (354) - стосуються соціальних питань; 3,2% (13) – комунального господарства; 1,0% (4) -  аграрної політики і земельних відносин; 1,% (4) охорони здоров’я, 1,2% (5) праці і заробітної плати та інші.

Станом на 01.07.2018 комісією районної комплексної програми «Турбота» розглянуто 169 заяв і виділено згідно прийнятих спільних розпоряджень голів районної державної адміністрації та районної ради грошові допомоги в сумі 70300 грн. 82 особам, з них:

- на одноразову грошову допомогу 27 одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, малозабезпеченим та багатодітним сім'ям на суму 14100грн.;

- на одноразову грошову допомогу 20 особам хворим на онкозахворювання на суму 20000 грн.;

- на одноразову грошову допомогу на проведення оперативного чи тривалого лікування 34 чол. на суму 33200 грн. (серед них 4 особам надана грошова допомога за рахунок депутатського Фонду районної ради на суму 16600грн.);

- на одноразову грошову допомогу  1 особі господарство якої зруйновано або зазнало значних матеріальних збитків внаслідок пожеж та стихійних явищ на суму 3000грн.;

- відмовлено 87 громадянам району. Із заявами про взяття громадян на безоплатне обслуговування, які мають рідних, але не мають можливості за ними доглядати до голови районної державної адміністрації звернулись 76 осіб. Згідно рішень комісії районної державної адміністрації «Про звільнення  від сплати за надання соціальних послуг відділеннями Путильського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) одиноко проживаючих (самотніх) громадян району, які мають рідних, що  не спроможні надавати їм допомогу» звільнено 58 чол., рекомендовано надати платні соціальні послуги 18 одиноко – проживаючим громадянам району, в зв’язку з тим, що є рідні, які зобов’язані та спроможні за ними доглядати.

Протягом січня-червня 2018 року до відділу призначення та контролю всіх видів допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації, звернулося 2065 заявників,  в т.ч. з приводу:

-допомоги сім’ям з дітьми – 575 сімей;

-тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 13;

-державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 1409;

-допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам – 57;

-допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу – 84;

-допомоги малозабезпеченим особам – 1;

-допомоги інвалідам загального захворювання – 32;

-компенсаційних виплат по догляду за престарілим та інвалідом I гр.- 79;

- опіки – 23.

Проведено сім засідань районної комісії з питань призначення та  надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям,  житлової  субсидії, малозабезпеченим особам, інвалідам та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, поновлення виплат пенсій, на яких розглянуто 1243 особові справи, з них задоволено 1236 та відмовлено 2, в т.ч.:

- державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям призначено 318 та відмовлено  2 сім’ям;

- житлові субсидії призначено 859 заявникам, відмовлено – 0;

- призначено малозабезпеченим особам та інвалідам – 1.

З метою посилення стану виконавської  дисципліни щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства при розгляді звернень громадян та Закону України «Про звернення громадян» впроваджено в практику роботи райдержадміністрації звітування керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади в районі по роботі із зверненнями громадян на апаратних нарадах при голові райдержадміністрації. З початку року з даного питання прозвітувало 17 керівників  управлінь та відділів.

Протягом звітного періоду головою, першим заступником голови та керівником апарату районної державної адміністрації проведено 14 виїзних прийомів громадян в населених пунктах району (с.Паркулина, с.Замогила, с.Киселиці, с.Рижа, с.Сергії, с.Рипень, Фошки, Підзахаричі, Гробище, Розтоки, Хорови, Площі, Товарниця та смт.Путила),  під час яких прийнято 55 громадян та розглянуті звернення із таких питань:

  • щодо порядку нарахування та виплати субсидії;
  • про ремонт доріг комунальної власності та державного значення;
  • про енергопостачання (заміна опор);
  • про призначення, перерахунок та виплату пенсій;
  • щодо будівництва приміщення медичного закладу в с.Киселиці;
  • щодо будівництва Сергіївської амбулаторії;
  • щодо цін на с/г продукцію та ВРХ;
  • щодо завершення фінансування реконструкції Розтоківської ЗОШ.

На кожне звернення громадян керівниками виконавчої влади надано конкретні відповіді і роз’яснення та для позитивного вирішення взято на свій особистий контроль.

З початку року проведено 2 перевірки  з питань додержання законодавства про звернення громадян у секторі агропромислового розвитку та службі у справах дітей районної державної адміністрації.

Протягом І півріччя 2018 року працівниками загального відділу апарату райдержадміністрації прийнято участь у засіданні виконкому Сергіївської та Дихтинецької сільських рад з питань розгляду звернень громадян та ведення діловодства і в комплексній перевірці по здійсненню Підзахаричівським сільським головою очолюваним ним колективом делегованих йому органами державної виконавчої влади повноважень.

Інформація про стан розгляду  пропозицій, заяв, скарг та організація  особистого прийому громадян в Путильській райдержадміністрації  розміщується на веб-сайті районної державної адміністрації, в розділі «Звернення громадян» та постійно поновлюється.

  •  
-