Підсумовано результати діяльності Путильського районного лабораторного відділення за 4 місяці поточного року

14.05.2018 | 11:48
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

У ході апаратної наради обумовлено діяльність Путильського районного лабораторного відділення Вижницького міжрайонного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За словами в.о.завідувача відділення Людмили Петрик, протягом 4 місяців фахівцями відділення проведено 1360  санітарно-мікробіологічних, санітарно-хімічних та фізичних досліджень при здійсненні епідеміологічного нагляду (спостереження) та моніторингу.

Із організаціями та громадянами укладено 35 угод на проведення лабораторних і інструментальних досліджень та дезінфекційних заходів на загальну суму 12791 гривень.

Спеціалістами  щоденно здійснюють заміри радіаційного фону. Так, проведено 329 досліджень, внаслідок яких відхилень від норми не реєструвалось.

Із інфекцій, що керуються засобами специфічної профілактики фахівцями зареєстровано 269 випадків корі, кашлюка - 2 випадки, з них лабораторно підтверджених - 2. Таких захворювань, як дифтерія, правець, краснуха, менінгококова інфекція, вірусні гепатити, туберкульоз в 2018 році не реєструвались. Водночас спостерігається незначне підвищення захворюваності на педикульоз (4 випадки проти 2-х в 2017 році), корости (4 випадки проти 3-х в 2017 році).

Ураженість населення паразитами по району складає: аскаридоз — 39 випадки, ентеробіоз - 4 випадки, трихоцефальоз - 1 випадок, що є дещо нижчою ніж у 2017 році, що свідчить про підвищення санітарної культури серед населення району.

В поточному році зареєстровано 20 випадків захворювань на ентероколіти, з них з встановленими збудниками - 9.

За словами Людмили Петрик, з початку року серед населення району зареєстровано 2195 гострих респіраторних захворювань, 29 випадків захворювань вітряною віспою, із них: дітей до 17 років - 24 випадки.

З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб в районі фахівцями Путильського районного лабораторного відділення Вижницького міжрайонного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» в осередках інфекційних захворювань проводяться санітарно-епідеміологічні розслідування та дезінфекційні заходи. Заключну дезінфекцію проведено в 6 осередках інфекційних захворювань. Бактеріологічний контроль заключної дезінфекції проведено в 5 осередках, відібрано 50 змивів (позитивні - 2 ). Лабораторними дослідженнями охоплено 5 осередків гострих кишкових інфекцій: досліджено 5 проб питної води, 2 проби залишків харчових продуктів. Відхилень не виявлено.

Путильським районним лабораторним відділенням впродовж 4 місяців 2018 року на виконання Плану обсягів лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань факторів з навколишнього середовища у рамках державної системи моніторингу довкілля в 3 навчально-виховних закладах району досліджено 3 проби води на санітарно-хімічні показники ( відхилень не виявлено) та 6 проб води на санітарно-мікробіологічні показники ( 1 проба води з відхиленнями - 17%). Досліджено 50 проб змивів на БГКП, у 2 пробах виявлені відхилення, що складає 4%. Досліджено 30 проб на ієрсиніоз та псевдотуберкульоз, відхилень не виявлено. За результатами здійснених 75 замірів освітленності та 45 замірів мікроклімату відхилень від норм не виявлено.

З метою гігієнічної оцінки безпечності та якості питної води на відповідність вимогам ДСан ПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за санітарно-мікробіологічними, фізико-хімічними та паразитологічними показниками досліджено 27 проб питної води централізованого водопостачання. Відхилень не виявлено.

  •  
-