На апаратній нараді заслухано звіт про роботу служби у справах дітей Путильської райдержадміністрації за І півріччя 2018 року

09.07.2018 | 16:04
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

За інформацією начальника служби Тетяни Фрасинюк службою у справах дітей спільно з структурними підрозділами райдержадміністрації проводиться цілеспрямована та послідовна робота щодо вирішення проблем соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Суспільством та державою визнано, що сім’я є найкращим природним середовищем для фізичного, психологічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення. Отже, основним завданням є дати дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківської опіки не державний заклад, а родину.

На сьогоднішній день на території району проживає 7534 дитини, віком до 18 років, з них: 3221 дітей з багатодітних сімей; 2958 дітей, які проживають у малозабезпечених сім’ях; 148 дітей-інвалідів; 13 дітей-сиріт; 34 дітей, позбавлених  батьківського піклування; 67 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування нашого району тільки 1 дитина виховується у інтернатному закладі, всі решта дітей влаштовані у сімейні форми виховання, що становить 97,9%. Найбільш поширеною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є опіка (піклування). Протягом І півріччя 2018 року 4 дітей набули статусу дитини-сироти. Всі вони влаштовані у сім’ї родин. Двічі на рік діти, вказаної категорії проходять медичний огляд. Службою у справах дітей здійснюється контроль за своєчасним призначенням та отриманням пенсії у разі втрати годувальника. Всі діти, батьки яких до смерті мали трудовий стаж, отримують пенсію. Діти, що знаходяться під опікою громадян, батьки яких не сплачують аліменти та діти-сироти, розмір пенсії та аліментів, яких не досягає двох прожиткових мінімумів, отримують державну грошову допомогу. Грошову допомогу на кожну дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів отримують прийомні діти прийомних сімей. 35% від загальної суми призначення грошової допомоги на дітей, отримують прийомні батьки. На території району функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах району, забезпечуються безкоштовно шкільною та спортивною формами, гарячим харчуванням – обідами. Потребує вирішення проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей, що перебувають на первинному обліку 5 дітей мають житло на праві власності, 38 дітей на праві користування, 4 дітей не мають житла, 4 осіб віком від 18 до 23 років з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на квартирному обліку громадян, які потребують покращення житлових умов.

З метою здійснення перевірок умов проживання в сім’ях, де склались несприятливі умови для проживання дитини службою у справах дітей проводяться рейди «Сім’я», «Сім’я і побут». На обліку служби перебуває 18 сімей, в яких виховується 67 дітей, з них протягом півріччя на облік поставлено 3 сім’ї, в них 15 дітей. Проведено обстеження умов проживання 49 сімей, в яких виховуються діти. В результаті перевірок умов проживання дітей в даних сім’ях службою  ініційовано 11 притягнень батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виховання своїх дітей. Всього Путильським відділком поліції притягнуто до відповідальності 47 батьків, які ухиляються від виховання своїх дітей.  Дані про дітей, які перебувають на обліку служби   вносяться до Єдиної інформаційно-аналітичної системи  «Діти».  На  даний  час   заповнено всі обліково-статистичні    картки     дітей-сиріт  та дітей, позбавлених  батьківського піклуваннята дітей, які опинилися у складних життєвих обставинахПротягом відповідного періоду проведено 3 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, розглянуто 7 питань та 2 засідання Координаційної ради у справах дітей та з питань охорони дитинства, на яких розглянуто 5 питань щодо соціального захисту прав  дітей. Служба у справах дітей з метою профілактики попередження венеричних захворювань, наркоманії, СНІДу, правопорушень та злочинів серед неповнолітніх протягом  І півріччя приймала участь у  роботі правового лекторію  у загальноосвітніх навчальних закладах району. Всього проведено 5 зустрічей з учнями шкіл.

Службою у справах дітей протягом півріччя організовано та проведено новорічні заходи, заходи з нагоди відзначення Міжнародного Дня захисту дітей, проведено круглий стіл під назвою «Школа відповідального батьківства» з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За сприянням служби у справах дітей райдержадміністрації Дихтинецькою сільською радою було придбано соціальне житло, для дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою розроблено районну програму запобігання дитячій бездоглядності та розвитку сімейних форм вихованняв Путильському районі 2018-2021 роки та подано на розгляд сесії районної ради. На особистому прийомі побувало 61 громадян  та надійшло 5 письмових звернень. Всі звернення були розглянуті вчасно.

  •  
-