Майже дві тисячі буковинців тимчасово обмежили у правах користування автомобілем, виїзду за кордон та користуванні зброєю через борги з аліментів

14.06.2018 | 16:12
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

За даними управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області з початку нинішнього року майже 6 тисяч буковинських дітей отримали понад 16 мільйонів гривень аліментів. 7 мільйонів гривень аліментів вдалося стягнути вже після того, як до боржників були застосовані відповідні санкції.

Відповідно до першого закону #ЧужихДітейНеБуває, який набув чинності 6 лютого 2018 року до злісних боржників аліментів застосовуються: тимчасова заборона виїзду за кордон,  тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом, тимчасова заборона користуватися зброєю та займатися мисливством. Злісних боржників, котрі не мають місця роботи, направляють на суспільно-корисні роботи. Кошти, які вони під час цього заробляють, спрямовуються на погашення заборгованості з аліментів. У правах з початку дії законну вже обмежили майже 2 тисячі буковинців, котрі заборгували аліменти своїм дітям. Суд вже призначив виконання суспільно-корисних робі 10 чоловікам у Кельменецькому та Сокирянському районах, ще понад 100 протоколів про вчинення адмінправопорушення знаходяться на розгляді в судах.

У Верховній Раді нині перебуває другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває  Серед запропонованих у законопроектах змін:

–  Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу.

–  Система автоматизованого арешту коштів боржників.

–  Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних осіб.

–    Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

–  Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

–  Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.

–  Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

–  Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

–   Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.

Окрім того,в області діє штаб з ліквідації заборгованості по заробітній платі. Підприємства, які заборгували зарплату своїм працівникам будуть продані через  Систему електронних боргів арештованим майном (СЕТАМ).  Зокрема, на продаж виставляють Карапчківський та Вашківський спиртзаводи в Чернівецькій області, які належать державі та мають заборгованості по зарплатах. 

  •  
-