Кір - це вкрай небезпечне інфекційне захворювання

10.10.2018 | 16:20
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Новоселицький район

За оперативними даними Путильського районного лабораторного відділення Вижницького міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ» впродовж вересня – жовтня 2018 року в районі на кір захворіли 14 осіб, з них: 1 дорослий – житель села Сергії та 13 дітей, із яких - 12 дітей є вихованцями Путильської ЗОШ І-ІІІ ст., одна дитина відвідує Путильський дитячий дошкільний заклад.

З 14 хворих тільки один пацієнт мав щеплення від кору у відповідності до календаря щеплень. Два пацієнти були щеплені разово. У 11-ти інших дітей щеплення відсутні взагалі. Керівникам закладів, де реєструвались випадки кору направлялись рекомендаційні листи, щодо проведення санітарно-епідеміологічних заходів.
Фахівці нагадують, що ліків від кору не існує. Кір – це дуже небезпечне і заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється, 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони були не щеплені чи не перехворіли на кір. Зупинити спалах може тільки вакцинація. Міністерство охорони здоров’я закликає батьків захистити своїх дітей та зробити їм профілактичне щеплення проти кору в тому разі, якщо вони не отримали щеплення згідно з календарем. Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.

  •  
-