Керівник Кіцманської місцевої прокуратури поінформував про здійснену в 2017 році роботу

02.02.2018 | 10:08
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Про виконання організаційно-фактичних заходів, спрямованих на утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку та ефективного здійснення функцій Кіцманської місцевої прокуратури, в адміністративних межах Путильського району, поінформував під час проведення чергового засідання сесії районної ради очільник місцевої прокуратури Андрій Никифорук.

За словами посадовця, в адміністративних межах Путильського району протягом 12 місяців 2017 року до Єдиного реєструдосудових розслідувань внесено відомості по 297 кримінальних правопорушеннях, проти 349 за аналогічний період минулого року, тобто відбулося зменшення на 15,2 %. У 2017 році Путильським ВП Кіцманського ВП ГУПП в Чернівецькій області було зареєстровано 201 кримінальних проваджень проти 314 протягом аналогічного періоду 2016 року, що свідчить про зменшення на 39 %.

У 2017 році зареєстровано 113, що відповідно до показників минулого року менше на 8.1 %,злочинів невеликої тяжкості – 28, середньої тяжкості – 41, тяжких -7 особливо тяжких -1. Проти життя та здоров'я у 2017  році обліковано - 59 кримінальних правопорушень, у поточному році зареєстровано 1 злочин за ст. 121 ч.І КК України, Протягом 2016-2017 р.р. факти вчинення умисних вбивств не реєструвались. У 2017 році зареєстровано 43 злочинів проти власності, крадіжок, не зареєстровано грабежів, 4 шахрайств.

У 2017 році зафіксоване зменшення вчинення злочинів проти довкілля - 1(проти минулого року -2), зокрема за ст.246 КК України, що пов'язано із належною роботою правоохоронних органів щодо попередження злочинів даної категорії.

Слід звернути увагу на те, що у поточному році зареєстровані 8 злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, тому числі 4 із настанням смерті.

Зменшилась кількість злочинів проти моральності та громадського порядку - 1 проти 47 (на 97.9%), що може свідчити про достатню роботу відділення поліції із патрулювання громадських місць та проведення профілактичної роботи із населенням. Також відбулось збільшення зареєстрованих злочинів у сфері службової діяльності на 66.7 % (15 проти 9 у 2016 році), що пов'язане із позитивною роботою правоохоронних органів району щодо виявлення злочинів вказаної категорії. У поточному році зареєстровано 4 кримінальні правопорушення (ст.310 ч.І КК України) у сфері незаконною виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (у 2016 році -4 ).

Завдяки вжитим правоохоронними органами району заходам щодо попередження злочинності серед неповнолітніх вдалося знизити рівень злочинності серед підлітківна 85.7%.Спостерігається підвищення рівня кримінальних правопорушень вчинених особами, що їх раніше вчиняли - 23, а також зниження рівня вчинених групою осіб до 4, у стані алкогольного сп’яніння вчинено 14 порушень.

Всього у 2017 році зареєстровано 24 кримінальних проваджень у сфері лісокористування. Крім того, з інших органів досудового розслідування до СВ Путильського ВП Кіцманського ВПГУ НП в Чернівецькій області передано 5 кримінальних проваджень за підслідністю.

У 2016-2017 роках кримінальні провадження щодо кримінальних корупційних правопорушень до суду не скеровувались. Однак, у 2017 році до суду скеровано 5 кримінальних проваджень за ст.366-1 КК України (декларування недостовірної інформації). У 2017 році скеровано до суду 1 кримінальне провадження щодо кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, у минулому році до суду кримінальні провадження вказаної категорії не скеровувалися.

Процесуальними керівниками місцевої прокуратури направлено до суду в обвинувальним актом 117 кримінальних проваджень, в угодою про примирення 6 кримінальних проваджень та 11 проваджень з угодою про визнання винуватості.

В порядку нагляду за законністю проведення досудового розслідування слідчими Кіцманського ВП ГУ НП у Чернівецькій області прокуратурою скасовано 3 незаконних процесуальних рішень слідчих, дано 46 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, за підслідністю скеровано 5 кримінальних проваджень. Прийнято прокурором участь у розгляді слідчим суддею 5 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, в тому числі 2 - щодо невнесення відомостей до ЄРДР.

Державне обвинувачення прокурорами місцевої прокуратури підтримано у 94 кримінальних провадженнях в суді першої інстанції, з яких по 40 судом ухвалені обвинувальні вироки.

У результаті вжитих заходів у 2017 році місцевою прокуратурою заявлено позовів на загальну суму 256 тис.грн., зокрема у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 100 тис.гри., заявлено 1 позовну заяву на суму 2 тис. грн. в порядку кримінального судочинства щодо стягнення із винних у вчиненні кримінальних правопорушень осіб шкоди завданої закладам охорони здоров’я у зв’язку із лікуванням потерпілого від злочину. Кіцманського місцевою прокуратурою впродовж 2017 року в порядку нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян розглянуто 11 документів прокурора з вжиттям заходів щодо усунення порушень закону, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадових осіб.

Всього упродовж 2017 року в Кіцманську місцеву прокуратуру (територія Путильського району) надійшло 49 звернень громадян, вирішено 10 звернень, направлено за належністю 39.

Працівниками прокуратури забезпечено взаємодію із засобами масової інформації щодо формування у суспільстві об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету. Протягом зазначеного періоду здійснено 38 виступів в засобах масової інформації, в яких висвітлено роботу Кіцманської місцевої прокуратури.

 

  •  
-