Громадянам пільгових категорій протягом минулого року надано понад 15 тисяч соціальних послуг

07.02.2018 | 14:06
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

Працівники Путильського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на нараді за участю першого заступника голови райдержадміністрації Михайла Ямницького підсумували здійснену протягом  минулого року роботу. Очільник територіального центру Іван Бордіженко  зупинився на питаннях реалізації завдань, визначених Законом України «Про соціальні послуги та іншими нормативно-правовими актами в частині прав осіб похилого віку на отримання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності».

Він зауважив, що чотири структурні підрозділи, а саме: відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення соціального обслуговування, господарський відділ з обслуговування ОНГ та інвалідів працювали задовільно. Їх діяльність передусім була направлена на задоволення потреб отримувачів соціальних послуг. Так, відділенням  соціальної допомоги вдома зроблено 35128 відвідувань помешкань, а соціальними робітниками надано громадянам пільгових категорій 156123 послуг. Всього у відділенні обслуговувались 336 чол., з них: на платній основі  5 осіб.

В повній мірі надавались перукарські послуги різним категоріям населення на платній та безоплатній основі. З серпня минулого року в терцентрі запроваджено надання швейних послуг різним категоріям громадян на платній та безоплатній основі.       

В минулому році вдосконалено мультидисциплінарний підхід при наданні комплексу соціальних послуг, для охоплення більшої чисельності осіб, що проживають у віддалених населених пунктах. В складі мультидисциплінарної команди працюють бензопильщик, столяр, штукатур, перукар, соціальний робітник, водій, тракторист, які у підопічних виконували роботи по обробітку присадибних ділянок, ремонту будинків, огорож, підсобних приміщень, підвозу та заготівлі дров, овочів та інше.

Як наслідок здійснення процесів децентралізації минулого року в районі утворились Конятинська та Селятинська об’єднані територіальні громади, якими прийнято рішення надавати соціальні послуги малозабезпеченим категоріям населення самостійно. Як наслідок, за словами керівника, це спричинило зменшення  чисельності працівників центру, яка на кінець 2017 року зменшилась до 27 осіб.

Серед направленостей територіальногоцентру - співпрацяз громадськимиблагодійними та волонтерськимиорганізаціями. Зокрема, отримано гуманітарну допомогу одягом, бувшим у вжитку, продуктами харчування від громадської організації «Гільфе» м. Чернівці Чернівецької організації Товариства Червоного Хреста України, окремих спонсорів та меценатів Путильського району. Отриману допомогу передано 305 громадянам пільгових категорій. Всього безкоштовно передано речей, продуктів на суму 107590 грн.

З районної програми «Турбота» надано грошової допомоги населенню 506    особам на загальну суму 299700 гривень.

Благодійна організація «Волонтери Путильщини з Україною в серці» співпрацює і взаємодіє з Путильським територіальним центром.          Учасникам бойових дій Путильського району надавалась різнобічна допомога в оформленні документів, пільг вирішенні  проблеми та адаптації до мирного життя після повернення з війни. За 2017 рік було зібрано та направлено на матеріальну допомогу і закупівлю всього необхідного в зону АТО – 119142 грн.  зокрема: матеріальна допомога – 73095 грн., на ліки – 14337 грн., на закупівлю військового одягу, генераторів, бензопил, біноклів і т.і. – 111710 грн.

Зібрано та відправлено продуктів харчування в зону АТО в кількості 25 ящиків.

 

 

 

 

 

  •  
-