Бібліотекарі розширили літературний світогляд старшокласників Путильської школи

03.04.2018 | 12:28
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

3 квітня сучасній літературний світ святкує день народження Олеся Гончара - українського письменника, громадського діяча, літературного критика, першого лауреата премії ім. Т. Шевченка. Сьогодні виповнюється сторіччя від дня народження митця.  

Відзначаючи вагомий внесок Олеся Гончара в розвиток української культури та державності, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 100-річчя від дня народження Олеся Гончара і  оголосити 2018 рік роком Олеся Гончара.

Працівники центральної районної бібліотеки знайомлять підростаюче покоління із видатними творцями української літератури, проводячи цикл пізнавальних зустрічей. Так, цими днями бібліотекарі разом з вчителем української мови і літератури Оксаною Чорнищук в Путильській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів старших класів провели літературну годину «Одкровення великого українця».

Бібліотекарі з учнями перегортали одна за одною сторінки  життєвого і творчого шляху великого митця, який увійшов в історію, як великий Прапороносець України.  Він народився в 1918 рік, коли Україна виборювала незалежність, сиротою-підлітком пізнав голодомор 33-го року, побачив на свої юнацькі роки репресії  37-го року, пізнав страхіття Другої Світової війни і в свої 28 років став наймолодшим класиком української радянської літератури. Шлях Олеся Гончара в літературі  - це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно зв’язана з сучасністю. Твори письменника «Прапороносці», «Людина і зброя», «Собор», «Берег любові», «Тронка», «Циклон» і багато інших стали окрасою українського слова.

Олесь Гончар неодноразово побував на Буковині. Про його відвідини щиро писали  письменники цього вічнозеленого краю Богдан Мельничук та Василь Фольварочний.  У 2011 році вийшло видання, яке об’єднало твори видатного українського письменника  Олеся Гончара -  роман «Циклон» та повість «Бригантина» у перекладі румунською мовою відомого письменника України Мірчі Лютика. «Найвища краса – краса вірності», - сказала словами  Олеся  Гончара, вустами його героїв бібліограф читального залу Світлана Кондряк. На заході завідуюча відділом обслуговування Світлана Бойчук зачитувала фронтові  вірші Олеся Гончара, які він проніс через найстрашнішу на планеті війну в поетичній збірці «Поетичний пунктир походу». Учні з цікавістю слухали зачитані записи з «Щоденника» Олеся Гончара.

 

 

 

 

 

 

  •  
-