Посилення контролю за видачею листків непрацездатності


  • 14/03/2019
Посилення контролю за видачею листків непрацездатності

Як свідчать звітні дані, по Вижницькому відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області  протягом минулого року відбувалося значне збільшення витрат на виплату допомог за рахунок коштів Фонду соціального страхування України та збільшення кількості оплачених днів тимчасової непрацездатності.

За звітний період Вижницьким відділенням управління прийнято заяв-розрахунків на суму понад 12,4 млн. гривень, що на 41,8% більше показника за аналогічний період 2017 року. На виплату допомог застрахованим особам Путильського району в 2018 році використано 5,1 млн. гривень.

Загальна кількість оплачених днів захворюваності по Вижницькому відділенню управління згідно заяв-розрахунків  за 2018 рік становить 35196 днів, що на 5 442 днів (15%) більше ніж за аналогічний період минулого року.  В тому числі дане збільшення відбулося і по страхувальниках Путильського району на 3813 днів, тобто на 36% порівняно з 2017 роком.

По Вижницькому відділенню у розрізі нозологій кількість оплачених днів по догляду за хворим збільшилась на 505 днів тобто на 42%. Кількість днів з приводу невиробничих травм на 1 608 днів – на 21%.

З метою активізації спільної роботи з керівниками лікувальних закладів Путильського району з питань контролю за кількістю виданих листків непрацездатності та рівнем захворюваності з тимчасовою втратою працездатності в.о.начальника Вижницького відділення управління І.Тимик 13 березня 2019 року зустрівся з лікарями КЗ "Путильська ЦРЛ".

В своєму виступі посадовець повідомив присутніх, що відповідно до Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року №1105-XIV одним із основних завдань та функцій Фонду соціального страхування України є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам. В ході заходу наголошено на посиленні контролю за видачею документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність застрахованих осіб та підвищенні відповідальності лікарів за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності. Акцентовано на недопущенні фактів необґрунтованої видачі листків непрацездатності лікарями закладу. Обговорено заходи, спрямовані на зниження захворюваності з тимчасовою втратою працездатності. Звернуто увагу присутніх на типові порушення, які допускаються при заповненні листків непрацездатності в порушення вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.11.2004р. №532.

Також цього ж дня І.Тимик мав зустріч із головним лікарем НКП "Путильський центр первинної медико-санітарної допомоги" С.Пилипко з питань посилення контролю за видачею та продовженням листків непрацездатності,  правильності їх оформлення.

Коментарі